Tiit Elner • 3. märts 2000 kell 13:20

Läti edu ei sunni Eestit tselluloosiprojektist loobuma

Riik otsib kontakte uute võimalike investoritega üle maailma, kes julgeks tulla tselluloositehast rajama Skandinaavia metsafirmade kapsamaale Eestisse.

Majandusministri nõunik Andres Pajuste ütles, et lähiajal saadab minister Mihkel Pärnoja pöördumised kõigile maailma olulistele ses valdkonnas tegutsejaile. Pöördumine sisaldab kokkuvõtet valitsuse tehase rajamist toetavast otsusest ja taustinfot Eesti kohta. Investor peab kaasa tooma oskusteabe ja turu, rääkis Pajuste.

'Skandinaavlastel pole vaja siia kibeleda. Soomel ja Rootsil on lähiajal mõttekam meilt paberipuud osta, sest nende oma puiduvarude kasutamine on piiri peal. Eestisse kaasaegse tehase rajamine võiks viia ka mõne vanema tehase sulgemisele Skandinaavias,' sõnas Pajuste.

Läti jõudis eelmisel nädalal ühise projekteerimisfirma loomiseni kindla partneriga. Pajuste sõnul ei tähenda see, et Läti on etapi võrra ees, Eesti tselluloositehase projekti mahamatmist.

Kolmapäeval teatasid Läti riik, Soome Metsäliitto-Yhtymä ja Rootsi Södra ühise projekteerimisfirma loomisest, millest 67% kuulub Soome ja Rootsi investoritele.

Hetkel kuum