Ülo Toomsalu • 3. märts 2000 kell 6:26

Metallifirma ostis suletud Sompa kaevanduse

Eesti Põlevkivi müüs suletud Sompa kaevanduse maapealsed rajatised eile metallikaubandusega tegelevale OÜ-le Estfort, kes maksis tehingu eest üle poole miljoni krooni, kirjutab Postimees.

Eile allkirjastatud ostu-müügilepingu kohaselt ostab Estfort põlevkivikontsernilt 550 000 krooni eest Sompa kaevanduse rajatised ning sellega kaasneb ka hoonestusõigus. Eesti Põlevkivile jäi lepingu kohaselt alles raudtee ja selle juurde kuuluvad hooned, samuti kaevanduse territooriumile ladustatud põlevkivivarud, mis veel enne sulgemist maa peale toodi.

Eesti Põlevkivi kommunikatsioonijuhi Raivo Loti väitel oli Estfort ainus firma, kes Sompa rajatiste vastu huvi tundis.

Estforti juhataja Hindrek Möls ütles ajalehele Põhjarannik, et kuna firma tegeleb metalliga, siis on nende huvi seotud eelkõige Sompasse jäänud vanarauaga, hooned on aga kavas edasi rentida.

Estfort on mitu aastat olnud Sompa kaevanduses rentnik ja pidanud seal metalli kokkuostupunkti.

Lepingu kohaselt läksid Estfortile üle Sompa kaevanduse hooned, töökojad jm rajatised. Estfort peab jätkama seitsme Sompas Ereda tänaval asuva maja elektrienergiaga varustamist. Tööhõivekohustusi uuele omanikule üle ei läinud, sest kõik kaevanduse töötajad jagati kaevanduse sulgemise ajal teiste Eesti Põlevkivi ettevõtete vahel ära.

Hetkel kuum