Ülo Toomsalu • 3. märts 2000 kell 6:23

Uus bussitalong ei mahtunud kompostrisse

Tallinna bussitalongide ühe kuu partii lõigatakse trükikojas servast kitsamaks, sest vanadest laiemad piletid ei mahtunud üllatusena uutesse Poola kompostritesse, kirjutab Eesti Päevaleht.

Suur oli restoranis ettekandjana töötava Ede Meisteri (23) üllatus, kui tema uus pilet trolli kompostrisse ei mahtunud. 'Ausalt öelda mõtlesin alguses küll, et nüüd sõidan jänest, aga teades, kui jõhkralt käituvad meie piletikontrolörid, ma igaks juhuks sellest siiski loobusin,' meenutas Sõpruse puiesteelt linna tööle rutanud Ede. Noor naine murdis bussipiletil ääre kahekorra ja augustas talongi. 'Nende jaoks, kes vahel harva linnas asju ajavad, oleks võinud päevapiletid alles jätta,' leidis Ede.

Piletilevitaja Liikluskorralduskeskuse juhataja Vello Kooniku hinnangul oli liiga laiade piletite trükkimise põhjus kõikuma lubatud pileti suurus. 'Piletitellimuses oli talongi laiuseks lubatud 35-40 millimeetrit. Toodetud piletite laius kõigub ja uutesse kompostritesse kõik ei sobi,' tunnistas ta.

Kooniku sõnul jagatakse öösel kitsamaks lõigatud piletid laiali juba täna hommikul. 'Korraga tellisime kuu jagu, eile tellisin juba partii juurde. Tundub, et perioodikaartide järel on kõige suurem nõudlus,' kommenteeris Koonik.

Pealinna bussipiletite autori AS Trüki juhatuse esimehe Vello Järvesalu sõnul pole piletite lõikamine suur töö. 'Ma usun, et kella kaheksaks-üheksaks õhtul on töö valmis,' ütles Järvesalu eile kell 18.30 õhtul. Järvesalu sõnul ei olnud nad Tallinna elektrooniliste bussikompostrite omapäraga hästi kursis.

Õhtuks peaksid talongid-kaardid müügil olema ka Plusspunkti ja R-Kioski müügikohtades, kõrgemat komisjonitasu soovinud omanikfirma Lehtimaja Eesti saavutas piletilevitajaga kompromissi eile hommikul tunniajase kohtumise tulemusena. 'Nad ei too meile pileteid kohale, aga jõudsime kokkuleppele,' ei soostunud Lehtimaja Eesti turundusjuht Mart Rammo kokkuleppe sisu sõnastama.

Hetkel kuum