Ülo Toomsalu • 6. märts 2000 kell 6:28

Must nädalavahetus liikluses

Möödunud nädalavahetusel sai liiklusõnnetustes surma või kannatada nii palju inimesi, et kurvad näidud üllatasid ka paljunäinud liikluspolitseinikke, kirjutab Eesti Päevaleht.

Seitsmeteistkümnes reedest pühapäevani juhtunud kannatanutega liiklusõnnetuses sai surma 5 ning vigastada 31 inimest.

'Minu praktikas on see nädalavahetus avariide ning kannatanute arvukuselt üks hullemaid,' lausus üle kümne aasta politseis töötanud liiklusstatistikaga tegelev politseiameti juhtivinspektor Oleg Jors. Tema sõnul oli rohkete avariide põhjuseks halb ilm, sest lumetorm rikkus tunduvalt liiklusolusid.

Nädalavahetuse kõige rängemas, Harjumaal Aruvallas üheksa auto ahelavariis hukkus neli noort inimest ja viis sai vigastada. Vigastatutest oli eilseks haiglasse jäänud vaid Lembit (51) ja Jordanka (21), kes mõlemad olid autos, kus hukkus neli inimest.

Teede- ja sideministeeriumi liiklusohutuse nõunik Hellat Rumvolt ütles, et iga liiklusõnnetuses hukkunuga tekitatakse Eestile üle viie miljoni krooni kahju. 'Ka Harjumaal neli inimelu nõudnud õnnetus tekitab riigile suurt kahju, sest kõik hukkunud olid noored inimesed,' lausus Rumvolt. 'Vanemad ja riik olid nendesse investeerinud ning nad olid jõudnud ikka, kus nad pidanuks hakkama raha tagasi tooma.'

Rumvoldi sõnul tekitab riigile veelgi suuremat kahju, kui inimene jääb pärast avariid eluaegseks invaliidiks. 'Liiklusõnnetuste tekitatud kahju võib Eestis mõõta miljardite kroonidega,' ütles Rumvolt. Tema sõnul oli 1998. aastal kahju umbes 3-4 miljardit krooni, möödunud aastal aga tunduvalt vähem, sest liiklusõnnetusi juhtus samuti vähem.

Hetkel kuum