Ülo Toomsalu • 6. märts 2000 kell 6:28

Tallinn jätab linnaelanike jooksutamise

Tallinna linnaametnikel ei ole tuleva aasta 1. jaanuarist vajadust inimest enam ühe ukse tagant teise taha jooksutada, sest käivitub igas linnaasutuses kättesaadav ülelinnaline linnavara ja inimeste andmebaas, kirjutab Eesti Päevaleht.

Nädalalõpul Helsingis peetud seminaridel nõustus linna poliitiline juhtkond - linnavalitsus, linnaosavanemad, fraktsioonide esindajad - linnapea Jüri Mõisa plaaniga reformida linna juhtimist, et vähendada Tallinnas valitsevat korralagedust.

'Tundub uskumatuna, kuid tegelikult ei ole meil ülevaadet, kui palju on linnal maad või millised hooned täpselt linnale kuuluvad,' tõdes Mõis. Samuti ei tea linna juhid, kui palju keegi mingis linnaametis täpselt palka saab.

Järgmise aasta 1. jaanuaril käivituv ülelinnaline andmebaas, kus oleks kõik andmed linnavara ja inimeste kohta, lõpetaks linlaste jooksutamise ühe ameti ukse tagant teise taha.

Nõmme linnaosa vanema Urmas Paeti sõnul tähendaks ühine andmebaas, et kui inimene annab ühte ametisse taotluse, siis ei pea ta ise ringi jooksma, vaid paber ringleb omasoodu ning linlasele öeldakse konkreetselt, millal ja kust ta valmis paberi kätte saab.

Samuti võimaldaks andmebaas näiteks ärimeestel, kes soovivad linnalt pinda rentida, saada igas linnaosas tervikliku pildi kõigist pealinnas olevatest vabadest rendipindadest.

Mõisa sõnul muudab ühtne andmebaas kõik linnas toimuva tavakodanikule läbipaistvamaks ning vähendab ametnike võimalusi omapäi ja oma huvides tegutseda.

Infotehnoloogiasse investeerimiseks saab linn Mõisa sõnul raha kokku hoida alakoormusega töötavate teenuste kaotamise, linnaasutuste arvu vähendamisega erastamise teel ning alakoormusega töötavate ametnike koondamisega. Praegu on linnal 400 asutust, kus töötab kokku 30 000 töötajat.

Hetkel kuum