Ülo Toomsalu • 7. märts 2000 kell 5:27

Pooltel tallinlastel tulud deklareeritud

Pooled Tallinna eraisikust maksumaksjad olid eilse päeva seisuga oma tuludeklaratsioonid juba esitanud, kirjutab Eesti Päevaleht.

'Eelmisel aastal esitas meile deklaratsiooni 85 000 inimest, sel aastal on 40 000 neist juba käinud,' ütles Tallinna füüsiliste isikute maksuameti direktor Triinu Rohtla.

Märtsi esimestel päevadel on internetipanga vahendusel tuludeklaratsiooni maksuametile saatnud 1500 inimest, mis on hinnanguliselt kolmandik sellest, mida maksuamet prognoosida oskas.

Rohtla sõnul on deklaratsioonide esitamine tänavu tunduvalt parem kui eelmistel aastatel, mille põhjus on ilmselt selles, et ettevõtetest on palgatõendite saamine lihtsam.

Rohtla ütles, et kiirematel aegadel käib deklaratsiooni esitamas umbes tuhat inimest päevas. Suurem tung oli veebruari lõpus, sest suur hulk inimesi arvas, et deklaratsiooni esitamise tähtaeg oli 1. märtsil.

'Praegu suudame inimesi teenindada, aga märtsi lõpp kujuneb hullumajaks,' hoiatas Rohtla.

Tartu linna maksuametisse on oma deklaratsioonid juba viinud üle 8000 inimese. Osakonnajuhataja Tiia Sernaski sõnul on see umbes kolmandik nendest, kes eelmisel aastal Tartus deklaratsiooni esitasid.

Hetkel kuum