Endise tekstiilivabriku pankroti järel tööpuuduses vaevelnud Sinti sõidab hommikuti tööle mitu bussitäit pärnakaid, sest väikelinna ettevõtetele jääb kohalikust tööjõust väheks, kirjutab Eesti Päevaleht.
'Sindi tööturg on ammendatud, meil käivad inimesed tööl ka väljastpoolt - Paikuselt, Pärnust, Tootsist,' ütles Sindi linnapea Mati Mettus. Tema sõnul saab 4300 elanikuga linn tänavu juurde veel 300 töökohta.
Pankrotistunud tekstiilivabriku hoonetes on koha leidnud kaheksa ettevõtet, neist neli tekstiilitööstust. Kõrvuti vabrikutes ketravad eri firmade töölised puuvilla, villast lõnga, elastikniiti ning tänavu katsetatakse erilise ja kallihinnalise puuvilla ja turba segust valmistatava lõnga tootmist.
'Kus on, sinna tuleb juurde. Kõik ketrusvabrikud teevad erinevat toodangut, aga kõik nad eksisteerivad,' ütles puuvillaketrusega tegeleva aktsiaseltsi Qualitex haldusjuht Vambo Talu.
Qualitex on aasta jooksul loonud 130 töökohta ja on ligi 200 töötajaga suuruselt teine tööandja Sindis. Talu sõnul on tänavu kavas anda tööd veel vähemalt sajale inimesele, samuti tekib sadakond töökohta elektroonikatooteid valmistavas osaühingus Wecan Cables.
Talu ütles, et kolmandik firma töötajatest on Pärnust. Samuti on tööd saanud Pärnu Marati ja Pärnu linavabriku viimistlustsehhi parimad töötajad.
Augustis Pärnu Maratist koondatud Anne Vare sõnul nõuab Qualitexi viimistlustsehhis vahetuse meistri töö inglise keele ja arvutioskust, mida ta õppis enne Sinti tööletulekut. 'Maratis olid vanad seadmed, siin on uusim tehnoloogia,' võrdles ta.
Linnapea Mettuse hinnangul taaselustus Sindi tekstiilitööstus sel põhjusel, et vabriku pankroti toimkond leidis õiged investorid, kes tulid tõsist tööd tegema, mitte oma kukrut kiiresti täis toppima.
'Kui see seltskond, kes praegu Sindis tööl käib ja veel käima hakkab, oleks meie oma linnast, elaksime tunduvalt paremini. Aga me ei saa ka nuriseda,' ütles Mettus. Iga aastaga kasvab Sindi linnakassas üksikisiku tulumaks. Mullu laekus tulumaksu rahandusministeeriumi prognoositust 800 000 krooni rohkem.
Seotud lood
Kuld on eraisiku jaoks üks lihtsamaid ja kergemini arusaadavamaid viise investeerimiseks. Füüsilise kulla ostmine ja müümine ei nõua erilisi eelteadmisi ning investeerimisalast kogemust. Piisab teatud põhitõdede mõistmisest ning nende järgimisest.
Enimloetud
5
Neli aktsiat, mille ostmist tasub kaaluda
Hetkel kuum
Neli aktsiat, mille ostmist tasub kaaluda
Tagasi Äripäeva esilehele