Ülo Toomsalu • 9. märts 2000 kell 5:58

2000 Muuga sadamasse kogunenud vagunit ohustavad keskkonda

Muuga sadama ümbrusse raudteele on kogunenud umbes 2000 nafta- ja bensiinivagunit, mis on ohtlikud keskkonnale ning takistavad teiste vedajate tööd, kirjutab Eesti Päevaleht.

'Vaguneid tuleb ka praegu juurde rohkem, kui tühjendada jõutakse,' ütles Eesti Raudtee transpordidirektor Ivar Kappanen.

Kütusevagunite üleküllus on tingitud sellest, et Venemaa valitsus kehtestab aprilli algusest naftaekspordi maksu ja vedajad üritavad enne kütuse välja saata.

Nii palju vaguneid korraga on keskkonnale ohtlik, näiteks Raasiku jaamas juba oli eile leke, rääkis Kappanen. Tema sõnul sisaldavad vagunid enamasti Pakterminalile laadimiseks saadetud kütust, 600 vagunit on täidetud bensiiniga.

'Vagunid ei ole siiski nii ohtlikud, et need iga hetk plahvatada võiks,' ütles Kappanen. Mida rohkem vaguneid korraga seisab, seda tõenäolisemalt võib keegi aga kuskil mingi vea teha, selgitas ta. Kappaneni sõnul ei tohiks korraga sadama ümbruses seista rohkem kui 900 vagunit.

Praeguseks kogunenud 2000 vagunit ei mahu kõik Pakterminali teedele ning jäävad seisma väiksematesse jaamadesse, näiteks Lagedile on maha jäetud kaks rongi, ütles Kappanen.

'Lagedil on praegu nii, et keset asulat seisavad rongid, millest mõlemale poole jäävad mitmesugused tähtsad kohad, nagu poed,' märkis ta. Inimesed ei saa seal õieti eladagi, kui asula on keskelt suurte rongidega pooleks lõigatud, ütles Kappanen. Kui kõik sadama ümbruse raudteeharud on kütusevaguneid täis, ei saa teised vedajad korralikult tööd teha, lisas ta.

Hetkel kuum