Ülo Toomsalu • 10. märts 2000 kell 6:07

ÄP algatatud altkäemaksuafäär toob uusi süüdistusi

Kaitsepolitsei valmistub esitama uusi süüdistusi kriminaalasjas, mis sai alguse Äripäeva algatatud altkäemaksu andmise juhtumist Pärnu autoregistrikeskuses ebaseaduslike juhilubade väljastamiseks, kirjutab Eesti Päevaleht.

'Süüdistuse saavad kõik kriminaalasja läbivad isikud, kelle teos on kuriteo tunnused. Ei ole vahet, kas tegu on altkäemaksu andjate, vahendajate või võtjatega,' ütles kapo komissar Hannes Kont.

Komissari sõnul esitavad nad ebaseaduslike lubade ostmisega seoses tõenäoliselt kümmekond uut süüdistust. Mitmele kuriteos osalenule on tänaseks süüdistused juba esitatud.

Järgmisel nädalal kuulab kapo üle vabakutselise ajakirjaniku, Eesti Päevalehele ja Eesti Ekspressile artikleid kirjutanud Kadri Kõusaare, kelle nime kapo läbiotsimiste käigus väidetavate vahendajate märkmetest leidis.

'Kapost helistati mulle ja kutsuti järgmiseks reedeks vestlusele,' ütles Tartu Ülikoolis filoloogiat õppiv Kõusaar.

Kõusaare väitel võis tema nimi kapot huvitavatesse märkmetesse sattuda tänu ühe pärnaka isiklikule kättemaksule, kellega ta suvel pealiskaudselt diskoteegis tutvus.

'Selline süüdistus on jabur. Ma õppisin Tartus autokoolis ja tegin eksami hiljem Pärnus eksternina, sest ajal, kui Tartus eksameid anti, olin ma Kuubas,' ütles Kõusaar.

Hannes Kondi sõnul konfiskeerib kapo kõik altkäemaksulooga seotud juhiload. 'Me oleme neid juba ära võtnud ja võtame ka edaspidi,' kinnitas Kont.

Kapo uurida olevas kriminaalasjas on juhilubadega hangeldamise tõttu süüdistused esitatud Pärnu autoregistrikeskuse eksamineerijale Enn Luurile, endisele liikluspolitseinikule Jaan Stoltsile ja nende kontaktisikuks olnud endisele Tallinna naisliikluspolitseinikule. Ühed ebaseaduslikud juhiload maksid keskeltläbi 3000 krooni.

Hetkel kuum