Ülo Toomsalu • 13. märts 2000 kell 6:11

Inimeste väike sissetulek jätab maakonnad erakaubanduseta

Väiksemate maakondade elanike madalad sissetulekud peletavad kaubandusega tegelevad erafirmad Põhja-Eestisse ja Tallinna, sest väiksematesse piirkondadesse investeerimist peetakse liiga riskantseks, kirjutab Postimees.

Eesti Kaupmeeste Liidu tegevdirektori Rudolf Kuldkepi sõnul tutvuvad kaubandusega tegelevad ettevõtted eri piirkondade sissetulekutega põhjalikult. Kuldkepp märkis, et tavaliselt peavad ettevõtjad väiksematesse piirkondadesse tehtud investeeringute tasuvusajaks minimaalselt kümmet aastat ning nad ei julge pidevalt muutuva olukorra tõttu sinna investeeringuid teha.

'Väiksematesse kohtadesse on praeguseks alles jäänud vaid ETKga ühenduses olevad tarbijate ühistud ja mõned väiksed perepoed, kuid suuremad firmad investeerivad vaid Tallinna ja mõnda teise suuremase linna, kus inimestel on rohkem raha ja seeläbi võimalus seda kulutada,' rääkis Kuldkepp.

Kaugemas tulevikus on erafirmade minek ka väiksematesse piirkondadesse siiski võimalik, sest Eesti kaubandusturust on praegu üle kolmandiku väikeste poodide käes, kuid eksperdid ennustavad tulevikku vaid suurematele poekettidele ja kaubanduskeskustele. Põhjamaades kuulub näiteks ligi 80 protsenti kaubandusturust kolmele-neljale kauplusteketile.

Hetkel kuum