Toomas Truuverk • 13. märts 2000 kell 10:01

Tööta tööotsijate arv kasvas veebruaris 5,6%le

Eesti tööturuameti andmetel tõusis veebruaris registreeritud tööta tööotsijate arv 48 700ni, mis moodustab 5,6% Eesti tööealisest elanikkonnast, teatas uudisteagentuur Reuters.

Jaanuaris oli Eestis registreeritud tööta tööotsijaid 47 100 ehk 5,4% tööjõust ja aasta tagasi 1999. aasta veebruaris 41 340 ehk 4,8% tööjõust.

Päevatoimetaja kommentaar:

<i>Juba mõnda aega räägime me olemisest majanduse kasvufaasis ja unistame, et õrn kasvutempo, mis möödunud aasta viimases kvartalis oli, paisub tänavu juba arvestatava plussnumbrini. Kahjuks näitab ülaltoodud informatsioon tööturu olukorrast, et kõik ei pruugigi nii roosiline olla. Tööturu olukord on küllalt hea indikaator ühe komponendina majanduskasvu hindamiseks.

Seos majanduskasvu ja töötuse vahel on kahepidine. Esmalt peaks majanduskasv ja majanduse elavnemine kaasa tooma uute töökohtade loomist ehk tööpuuduse vähenemist. Teisalt aga tähendab üha suurenev tööpuudus, et neid inimesi, kelle ühise pingutuse tulemusel me oma sisemajanduse kogutoodangu loome, jääb üha vähemaks ja isegi majanduskasvu nulltaseme säilitamiseks peame me igaüks veidi rohkem tööd tegema.</i>

Hetkel kuum