Ülo Toomsalu • 14. märts 2000 kell 6:57

Ministeerium ja Telekom tülis arenguplaani pärast

Teede- ja sideministeerium ning Eesti Telekom tülitsevad eriarvamuste tõttu kontsessioonilepingus ette nähtud Eesti Telefoni tegevuse arendamise plaani esitamise pärast, kirjutab Postimees.

Eesti Telekomi infojuht Raul Kalev tõdes, et kotsessioonilepinguga on määratletud, et Eesti Telefon peab igal aastal esitama oma tegevuse arendamise plaani. Eesti Telefon esitas selle plaani juba eelmisel aastal, ehkki ministeerium väidab, et seda ei ole esitatud. Raul Kalevi sõnul on aga esitatud plaan väiksema mahuga kui varasematel aastatel.

Plaani lühendamise põhjuseks on Raul Kalevi sõnul muutunud keskkond. 'Kui kümme aastat tagasi oli eesmärgiks Eesti telefoniseerimine, siis praegu on Eesti Telekom avalik firma, mille ühele aktsionärile, riigile, ei saa anda rohkem informatsioonile kui kõikidele teistele aktsionäridele,' märkis Kalev.

Teede- ja sideministeeriumi pressiesindaja Aap Tänav lausus, et Eesti Telefoni ähvardab kontsessioonilepingus toodud tegevuse arendamise plaani esitamata jätmise eest kuni viie protsendini käibest ulatuv trahv, mis rahasse arvestades ulatub kuni saja miljoni kroonini. Samuti võib riik nõuda Eesti Telefonilt temale erastatud varade tagastamist.

Hetkel kuum