Ülo Toomsalu • 15. märts 2000 kell 6:01

Tallinn otsib kaabeltelefirmade sõjale lahendust

Tallinna linnapea Jüri Mõis peab õigeks jätta Tallinna turule vaid üks kaabeltelefirma, mis hakkab konkureerima Eesti Telefoniga telefoniteenuse pakkumises, kirjutab Eesti Päevaleht.

Jüri Mõisa sõnul andis linnavalitsus seitse aastat tagasi telepildi näitamise ainuõiguse Tallinna Kaabeltelevisioonile lähtuvalt riiklikest huvidest. 'Kehtiva kaabelleviseadusega taheti ju lahendada suurt probleemi, mis on Eesti Telefoni monopoli murdmine,' selgitas Mõis. 'Sideteenuse hinna saab alla tuua, kui loome suurfirmale konkurentsi.'

Samas tõdes linnapea, et Eesti Telefoni monopoli vastu võitlemisel on liiga tehtud väiksematele kaabellevifirmadele ning see probleem tuleb lahendada lähiajal.

Siiski ei osanud linnapea veel öelda, milline see lahendus täpselt tuleb. 'Kui mõni maja jääb tulevasele maanteele ette, siis riiklikes huvides ostetakse ta õiglase tasu eest välja ja makstakse omanikule kahjud kinni,' tõi Mõis näite.

Linnapea Jüri Mõis ei soostunud eile kommenteerima, kas linn peab võimalikuks korraldada kaabelteleteenuse pakkuja leidmiseks uus konkurss. Protestiks Tallinna Kaabeltelevisiooni ainuõiguste vastu Tallinnas kavatsevad teised kaabeltelefirmad jätta pühapäeval 175 000 kodu telerid pildituks.

Mõis mõistis hoiatusprotesti välja kuulutanud kaabeltelevisioonifirmade käitumise hukka. 'Mulle tundub see jõudemonstratsioon äärmiselt brutaalsena,' sõnas Mõis. 'Enne raiusid nad omavahel kaableid läbi, nüüd jätavad inimesed telepildita,' tõdes linnapea.

Hetkel kuum