Ülo Toomsalu • 17. märts 2000 kell 5:58

Ettevõtted peavad plahvatuses kannatanule maksma üle poole miljoni

Tartu maakohus mõistis Eesti Gaasilt ja Tartu Soojuselt pool miljonit krooni moraalse kahju hüvitamiseks Juri Voznessenskile, kes sai tunamullu kevadel gaasiplahvatuses üliraskelt vigastada, kirjutab Postimees.

Lisaks moraalsele hüvitisele mõistis kohus mõlemalt firmalt Voznessenskile materiaalse kahju heastamiseks üle 53 000 krooni. Samuti peavad firmad hakkama maksma kannatanule iga kuu 5228 krooni toetust, selle algusajaks määras kohus tagasiulatuvalt eelmise aasta maikuu. Voznessenski ise oli nõudnud moraalse kahju eest kaks miljonit, materiaalse kahju eest üle 76 000 krooni ja igakuise hüvitisena 4105 krooni.

Kohus mõistis kahjutasud välja solidaarselt, mis tähendab, et Eesti Gaas ja Tartu Soojus peavad omavahel ise kokkuleppele jõudma, kui palju kumbki maksab.

Kohus võib jätkuda

Voznessenski advokaat Rutt Teeveer ütles, et on rahul kohtu otsusega kahjutasusid nõuda. 'Pean analüüsima ja koos kannatanuga arutama, kas oleks vaja otsus siiski edasi kaevata ning suuremat kahjutasu nõuda,' lisas ta.

Tartu Soojuse esindaja advokaat Aivar Pilv ütles, et ta pole veel kohtu otsust näinud ega saa asja seetõttu lähemalt kommenteerida. Moraalse kahju eest väljamõistetud poolt miljonit krooni nimetas ta algse kahe miljoniga võrreldes normaalseks summaks.

Tartumaa tööinspektsiooni juhataja Ülo Ustav ütles, et Tartu maakohtu otsus mõista tööõnnetuse hüvitiseks kokku üle poole miljoni krooni on esmakordne juhtum Eestis, kui tööõnnetusega seoses on kohus kannatanule mõistnud nii suure kahjutasu.

Hetkel kuum