Ülo Toomsalu • 21. märts 2000 kell 6:04

Alaealised neiud petavad lapsi modellitööga

Alaealised Pärnu neiud võtsid kümneid tuhandeid kroone mitme maakonna lastelt, lubades head modellikoolitust ja tulusat tööd, kirjutab Eesti Päevaleht.

Eile ootasid kümned Saaremaa lapsed taas tulutult end modellifirma Elis Models esindajana tutvustanud Kadi Kivilod (17) ja tema kaaslasi modelliõpet andma.

Lubatud koolituse eest maksis üle 40 lapse, igaüks 250 krooni, kokku 10 000 krooni. Petetud Saare laste vanemad otsustasid eile anda asja majanduspolitseisse. Politsei poole on Eesti Päevalehe andmeil laste kaitseks pöördutud ka Raplamaal ning Haapsalus.

'Maksin kahe lapse eest 500 krooni, see on laste kuu toiduraha,' rääkis pettuse ohvriks langenud 7- ja 14aastase tüdruku ema Pille.

Lubatud koolitus jäi Kuressaares eile ära juba teist korda. Kolmel korral, mil Pärnu neiud Saaremaal käisid, olid tunnid vanemate ja asjatundjate hinnangul rohkem kui kummalised.

Saaremaal aastaid tüdrukutele tantsu ja kõndimist õpetanud Saarepiiga direktrissi Tiia Leppiku sõnul käisid tema tüdrukutest mõned samuti kohal. 'Oma teada õpetati lapsi kõndima, kuid need pöörded, mida tüdrukud hiljem mulle ette näitasid, olid väga kummalised,' rääkis Leppik.

Mullu novembris jõudis libaagentuuri asi kohalikku ajalehte ning seejärel neiud Pärnus enam ei tegutse. Koolitust jõudsid nad pakkuda ka Pärnu maakonnas.

Kivilo on rääkinud oma koostööst mitme modelliagentuuriga, kuid agentuurid pole sellest kuulnudki. Saaremaal väitis ta, et on Ameerika modelliagentuuri Model I.N.C. USA esindaja.

Elis Models on registreeritud Kadi Kivilo isa, Kalevi üksik-jalaväepataljoni kaplani Ants Kivilo nimele.

Hetkel kuum