Ülo Toomsalu • 22. märts 2000 kell 6:28

Fire Nighti korraldaja kaevati kohtusse

Eelmisel aastal ilutulestikuvõistluse Fire Night korraldamisega kahjumit saanud IPO Ilutulestikud on pinnuks silmas Haapsalu majutusettevõttele Päeva Villa, kes nõuab kohtu kaudu firmalt 45 000 krooni, kirjutab Sõnumileht.

'Ei leidnud teist võimalust, kui pidin andma asja kohtusse,' kurtis Päeva Villa juht Jaan Päeva. Tema sõnul jättis saluudifirma lepingujärgse summa 45 000 krooni maksmata.

Fire Night "99 tuleohutust valvanud Läänemaa päästeteenistus on üle poole aasta oodanud 4500 krooni arvele laekumist, kuid senini pole rahast kippu ega kõppu. Päästeteenistuse direktor Olev Rosari on koguni ähvardanud, et kui ka tänavu toimub Fire Nighti festival, siis nemad seda enam turvama ei lähe.

Jaan Päeva andmetel on ilutulestikufirmalt raha kätte saamisega raskusi olnud ka teistel ettevõtetel. 'Ükski Haapsalu majutusasutus ei soovi nendega enam lepingut sõlmida,' oli Päeva veendunud.

'Kui Fire Night peaks ära jääma, tähendab see ettevõtjatele saamata jäänud tulu - linn ostetakse ju praktiliselt tühjaks,' nentis viimati kaks kuud tagasi korraldajatega läbirääkimisi pidanud Haapsalu linnapea Urmas Sukles.

Sukles ei soovinud korraldaja eelmise aasta võlgu kommenteerida, kuid avaldas lootust, et kahel varasemal aastal umbes 30 000 turisti Haapsalu Paralepa randa meelitanud üritus toimub ka tänavu.

'Kõigi kiuste teeme ka sel aastal Haapsalus ilutulestikuvõistluse Fire Night,' ütles võlgade sissenõudmist alusetuks pidav ürituse korraldaja IPO Ilutulestikud juht Kaupo Mätas.

Mätase sõnul sõlmitakse praegu veel viimaseid lepinguid. Järgmisel nädalal lubas ta ürituse kuupäevad ja esinejad teatavaks teha.

Lisaks rahvusvahelisele ilutulestikuvõistlusele võib Paralepa randa sattuda ka üks maailmakuulus artist, kellega läbirääkimised on korraldaja sõnul jõudnud lõppfaasi.

Hetkel kuum