Ülo Toomsalu • 22. märts 2000 kell 6:02

Noored pered saavad sooduslaenu alates 3. aprillist

Presidendi algatatud noortele peredele mõeldud sooduslaenu projekt käivitub 3. aprillil, kui alla seitsmeaastast last kasvatavatel perekondadel ja üksikvanematel on võimalus esitada taotlusi kuni miljoni krooni laenamiseks, kirjutab Postimees.

Projekti riigipoolse esindaja, sihtasutuse Eesti Eluase juhatuse esimehe Igor Jakobsoni ütlusel kirjutas esimesena riigi ja pankade vahelisele lepingule alla Hansapank, lähiajal teeb seda riigi esindajana ka tema ning peatselt on oodata Ühispanga ja Optiva Panga esindaja allkirja. Projektis osalevad peale riigi Ühispank, Hansapank, Optiva Pank ja Hansa Liising.

Jakobsoni sõnul tehti ettepanek projektis osalemiseks ka Merita Pangale, kes sellest ise loobus, ja Krediidipangale, kelle pakutud intressid ei olnud aga konkurentsivõimelised ja kes seetõttu samuti projektist kõrvale jäi.

Hansapanga eralaenu osakonna juhataja Aivar Jõgi sõnul saavad noored pered neilt laenu kuni 30 aastaks ning maksimaalselt on eluaseme soetamiseks võimalik saada miljon krooni. Minimaalne laenusumma, mida on võimalik võtta näiteks eluaseme renoveerimiseks, on Hansapangas aga 20 000 krooni.

'Laenu teeb noortele peredele soodsaks eelkõige just selle madal omafinantseerimise määr, mis on 10 kuni 20 protsenti soetatava eluaseme maksumusest. Ülejäänud laenutingimused on aga samad, mis tavalisel eluasemelaenul,' rääkis Jõgi. Omafinantseerimise määra suurus oleneb soetatava eluaseme vanusest - põhimõttel, mida uuem eluase, seda väiksem omapoolne sissemakse.

Hetkel kuum