Ülo Toomsalu • 23. märts 2000 kell 6:07

Valitsus kaalub infotehnoloogia ministri töökoha loomist

Valitsus tahab viia kõik riigi infosüsteemid ühtse juhtimise alla ning kaalumisel on ka infotehnoloogia ministri koha loomine koos ministeeriumiga, kirjutab Eesti Päevaleht.

'Valitsuskabineti istungil kõlasid tõepoolest sõnad 'portfellita IT minister' ja ka 'IT ministeerium', kuid see on vaid idee tasand. Mitte midagi ei otsustatud,' ütles valitsuse pressiesindaja Priit Põiklik.

IT juhi ametikoha loomiseks pakuti istungil tema sõnul mitu varianti. 'Riigikantselei juurde võib tulla vastav büroo koos juhatajaga sarnaselt haldusreformi bürooga,' märkis Põiklik. 'On ka võimalik, et üks ministritest hakkab vastutama infotehnoloogia valdkonna eest.' Sellisel juhul tuleks vastav osakond teede-ja sideministeeriumi juurde ning vastutama hakkaks Toivo Jürgenson.

Vajadus riikliku IT juhi järele on Põikliku sõnul ilmne. 'Iga asutus tegutseb selles valdkonnas nagu oma kuningriigis, kus eri ministeeriumide IT osakonnad ajavad erinevat rida. Igal ministeeriumil on omamoodi kodulehekülg ja nende infosüsteemid pole ühildatavad. Olukord on käest ära,' rääkis Põiklik. 'Eesti on väike ja see ala nõuab kompleksset üldjuhtimist.'

Hetkel kuum