Raimo Ülavere • 28. märts 2000 kell 9:32

Piimalehmade toetuse maksmine lükkub järgmisse nädalasse

Piimalehmatoetust taotlevad karjaomanikud võivad oma arvetelt toetusraha leida järgmise nädala keskel, kirjutab ajaleht Sakala.

Annika Loigu rahandusministeeriumi avalike suhete osakonnast ütles, et ministrite kokkuleppe kohaselt on riigikassale planeeritud toetuse väljamakse tegemise järgmiseks teisipäevaks, 4. aprilliks.

'Riigikassa kannab siis raha üle Põllumajanduse Registrite ja Informatsiooni Keskusele, kes teeb kohe ülekanded saajate kontodele,' selgitas Loigu toetuse väljamaksmise tehnilist külge. 'Toetusesaajate arvele jõuab see pangast olenevalt paari päeva jooksul.'

Põllumajandusministri nõunik Kaja Tullus ütles, et otsetoetuste läbivaatamise komisjon teeb lõpliku otsuse kolmapäevaks.

'Enne seda ei ole teada, milline on toetusesaajate täpne arv ja summa ühe lehma kohta,' rääkis Tullus. 'Komisjoniliikmetelt tulnud informatsiooni kohaselt peaks põllumajandusminister toetuse saajate nimekirja kinnitama reedel.'

Põllumajanduse Registrite ja Informatsiooni Keskuse andmetel on tänavu piimalehmatoetuse taotluse esitanud 2826 karjaomanikku 108 711 lehma kohta. Viljandi maakonnast oli taotlejaid 254 ning nende karjades oli aasta keskmisena 8115 lehma.

Piimalehma otsetoetuse määruse kohaselt pidi toetus välja makstama 31. märtsiks.

Hetkel kuum