Ülo Toomsalu • 30. märts 2000 kell 6:16

Koolijuht pettis õpetajate raha välja

Saaremaa Lümanda põhikooli direktor kaotas töökoha, sest omastas pettuse abil õpetajate palgaks ette nähtud 50 000 krooni, kirjutab Eesti Päevaleht.

Lümanda põhikooli raamatupidamisdokumentide järgi maksis kooli direktor Margus Maasik terve möödunud aasta vältel kunstiõpetuse õpetajale Anu Jamsile täispalka, kuigi naine töötas koolis kohakaasluse alusel.

Nii õnnestus Maasikul kirjutada palgakuludesse pisut üle 50 000 krooni ehk ühe algklasside õpetaja aastapalga jagu raha tegelikkusest rohkem.

'Oleme valla tehtud juurdlusega selgeks saanud, et tegu oli kokkumänguga, kuid usun, et õpetaja sattus petuskeemi heausklikkuse tõttu,' lausus Lümanda vallavanem Jaanus Reede.

Reede sõnul oli pettuse eestvedaja direktor, kuid ta ei osanud öelda, kas kaasosalised jagasid raha omavahel või läks kogu summa Maasikule.

'Kui revisjon oli kuritarvituse tuvastanud, ei jäänud direktoril muud üle, kui tunnistada viga, kuid oma kirjalikus seletuses ütles ta, et kogu asi juhtus tähelepanematusest,' ütles Reede.

Maasik kinnitas, et ehkki asutuse juht vastutab asutuses toimuva eest, oli palgaraha ülemaksmine eksitus. 'Ma ei ütleks, et selles loos on midagi tahtlikult tehtud, pigem juhtus andestamatu viga,' ütles Maasik. Tema sõnul on tekkinud kahju hüvitatud, kuid ta ei soovinud öelda, kes seda tegi.

Reede sõnul ei ole viis aastat kooli juhtinud Maasiku põhjendus eksitusest ja tähelepanematusest tõsiseltvõetav, sest direktori ülesannete hulka koolis kuulus ka palgaarvestuse ning õpetajate antud tundide arvu igakuine jälgimine.

Saare maavalitsuse kultuuri- ja haridusosakonna juhataja Raivo Peeters lausus, et temale teadaolevalt on see Saaremaal esimene juhtum, kui koolidirektor on kooli raha omastanud.

Hetkel kuum