Inno Tähismaa • 31. märts 2000 kell 8:33

Leibur ostis end Tartu turule

Eesti juhtiv pagaritööstusfirma AS Leibur on sõlminud lepingu ASi Ceres Pagar äritegevuse ostmiseks Tartus, teatab AS Leibur.

AS Ceres Pagar alustas tegevust 1993. aastal Tartus, firma müüb oma pagaritooteid peamiselt Tartu linnas. ASi Ceres Pagar käive 1999. aastal oli 8 miljonit krooni. Firmal on 40 töötajat.

ASi Leibur eesmärk on AS-i Ceres Pagar äritegevuse arendamine pikas perspektiivis. AS Leibur võtab üle kõik ASi Ceres Pagar töötajad. Leiburi eesmärk on paremini teenindada oma Tartu ja Lõuna- Eesti partnereid - kliente ja elanikkonda.

AS Leibur võtab AS-i Ceres Pagar tegevuse üle käesoleva aasta 1. aprillil. Poolte kokkuleppel tehingu müügihinda ei avalikustata. Ceres Pagari äritegevust hakkab juhtima ASi Leibur Tartu projektijuht Priit Mootse.

AS Leibur on 25% turuosaga Eesti suurim pagaritööstus. ASi Leibur käive 1999. aastal ületas 200 miljonit krooni, töötajaid on 399.

ASi Leibur enamusaktsiate omanik on Soome kontsern Vaasan Vaasan, kelle pagaritööstuste kett Vaasa Pagaritööstus on juhtival positsioonil Soome turul. Vähemusaktsiate omaniku Rootsi kontserni Cerealia pagaritööstuste kett Skogaholms Bröd omab juhtpositsiooni Rootsi turul.

Vaasan Vaasan on enamusaktsiate omanik ka Läti juhtivas pagaritööstusfirmas A/S Hanzas Maiznicas.

Vaasan Vaasan kontsernil on 3300 töötajat Soomes, Eestis, Lätis ja Rootsis.

Hetkel kuum