Inno Tähismaa • 3. aprill 2000 kell 14:31

Optiva väikeaktsionär täiesti unustatud

Täna 5% börsil langenud Optiva Panga aktsia on börsi kõige spekulatiivsem aktsia, sest keegi ei tea, mis ettevõttes toimub, ütles Preatoni Panga juhatuse esimees Ott Karolin.

Karolini sõnul on panga töö suunatud tulevasele 58% keskpanga aktsiapaki ostjale ja väikeaktsionär on täiesti ära unustatud. 'Infot hoitakse kinni ja sisuliselt on tegemist kinnise ettevõttega, kes on börsil noteeritud,' ütles Karolin.

Eelmise aasta jooksul teatas Optiva pank börsile keskmiselt 1 miljoni krooni suurusest igakuisest kasumist, kuid aastatulemuseks jäi ootamatute ümberhindluste tõttu detsembris ligi 20 miljoni kroonine kahjum. Ümberhindluste üksikasjad jättis pank täpsustamata. Siiani on jäänud selgusetuks, kuidas mõjutavad panga majandusseisu Läti farmaatsiaettevõttega Grindex seotud investeeringud, mis potentsiaalseid investoreid eriti hirmutab.

Hansapanga maakler Mattias Mustonen ütles, et Optiva aktsiat ostavad ja müüvad kohalikud spekulandid, kes üritavad teenida suurtelt hinnakõikumistelt. 'Kuni strateegilise investori leidmiseni jääb Optiva Panga aktsia volatiilseks ja spekulatiivsete investorite huviorbiiti,' ütles Mustonen.

Hetkel kuum