Ülo Toomsalu • 5. aprill 2000 kell 5:56

Tundmatu Saksa firma pakub taluturule laenu

Tundmatu Saksa firma lubab Võru taluturu rajajatele ülisoodsat laenu anda, kuid politsei soovitab pakkujasse rahapesu kahtlusel ettevaatlikult suhtuda, kirjutab Eesti Päevaleht.

'Sakslased on nõus meile oma raha müüma ja protsent on neil tublisti madalam kui pangal,' kommenteeris pakkumist TÜ Võru Taluturg juhatuse esimees Riho Pähn Võrumaa Teatajale. Ta ei olnud nõus enne läbirääkimiste lõppemist firma nime avalikustama.

Pähna sõnul ei saa küll veel konkreetsest laenusummast rääkida, kuid Saksa firma mingeid piiranguid ei sea. 'Ehituseks läheb vaja viis kuni kümme miljonit krooni, kui palju täpselt, selgub siis, kui turu planeering on tehtud,' väitis ta.

Politseiameti rahapesu andmebüroo ülemkomissari Arnold Tenusaare sõnul pole aga Saksa firma pakutud madala protsendiga piiramatu summa laenamine sugugi harilik nähtus. 'Ilusate silmade eest ei anna tänapäeval keegi raha,' märkis ta. Tenusaar hoiatas, et tegu võib olla rahapesujuhtumiga. Ta nentis, et on kaval laenata mingile Eesti ühistule suurem summa musta raha ning see siis mõne aja pärast juba puhtana tagasi saada.

Hetkel kuum