Ülo Toomsalu • 6. aprill 2000 kell 5:59

Tallinna kuukaart võib sügisel kallineda kuni 90 krooni

Bussikaardi hind võib oktoobris kallineda poole võrra, kui elektroonilise maksesüsteemi operaatori leidmiseks korraldatav konkurss ei anna tulemusi või lükkub kiipkaardile üleminek 2001. aasta algusest kaugemale, kirjutab Eesti Päevaleht.

'Me pole pileti hinna tõusu arutanud ja peame sellest vähemalt kaks kuud ette teatama. Kõige varem oleks kaardi hinda võimalik tõsta oktoobris. Kui aga läheme uuel aastal üle elektroonilisele kiipkaardile, ei anna mõneks kuuks uute kaartide trükkimine mingit efekti,' leidis abilinnapea Priit Vilba. Tema sõnul pole võimalik, et kuukaartide hind jääks samale tasemele ka tuleval aastal. 'Kuukaardi ühe sõidu hind on alla kahe krooni, aga peaks olema umbes 2.50. Arvan, et kannatame selle aasta ära,' uskus abilinnapea 160kroonise kuukaardi püsimisse.

Kiipkaarditeenuse pakkuja leidmiseks kuulutab linn konkursi mais. Samal ajal alustab linnavalitsus transpordiameti ümbervormimist nn Suur-Tallinna ühisveonduse tellimiskeskuseks. 'Viime transpordiametisse ühest-kahest inimesest koosneva 'viiruse', mis ajab kombitsad laiali ja nakatab kõik töötajad, nii et järgmisest aastast võiks transpordiameti asemele luua äriühingu,' märkis Vilba.

Aprilli lõpus kuulutab Tallinn välja konkursi veel kindlaks määramata bussi- ja trolliliinidel uue veofirma leidmiseks tuleva aasta algusest. KPMG ja PriceWaterhouseCoopersi uuringu abil kavatseb linn järelejäänud nädalate jooksul väl-ja selgitada, kuidas kõige targemini uut ühisveokorraldust juurutada ning millised on varitsevad ohud.

Hetkel kuum