Inno Tähismaa • 10. aprill 2000 kell 12:11

Elcoteq ja Tallinna Tehnikaülikool hakkavad koos spetsialiste koolitama

Mobiiltelefonide tootja Elcoteq ja Tallinna Tehnikaülikool alustasid täna koostööd, et kiiresti arenevale Elcoteqile spetsialiste ette valmistada.

Elcoteq Tallinna peadirektor Ilmar Petersen ja Tallinna Tehnikaülikooli rektor Andres Keevallik kirjutasid alla koostöölepingule, mille eesmärgiks on rakendada ülikooli potentsiaali Elcoteqi arendustegevuses, teatas Elcoteq.

Koostöö kõrgkooli ja ettevõtte vahel käivitus lepingu allakirjutamise hetkest, mil Elcoteq Tallinna õppeklassides alustasid käsijootmiskursustega esimesed tehnikaülikooli üliõpilased, kes õpivad elektroonikaeriala 3.kursusel.

Koostöö peamiseks eesmärgiks on pakkuda Tehnikaülikoolile abi Elcoteq Tallinna huvisfääri haaratud erialade teadvustamisel ja erialase koolituse kvaliteedi tõstmisel. Koostöövajadus on lähtunud sellest, et Tallinna Tehnikaülikool on Eestis ainuke akadeemilise tehnikaalase kõrghariduse andja ning AS Elcoteq Tallinn kõrgtehnoloogilise elektroonika valmistamisteenuse EMS (Electronics Manufacturing Service) pakkuja.

Olles enam kui 3000 töötajaga suurimaid tööandjaid Eestis ja eeskätt Tallinnas on Elcoteq Tallinnal pidev vajadus elektroonika-, automaatika-, mehhaanika-, telekommunikatsiooni-, arvutustehnika- ja raadiosideinseneride järele.

'Meie eesmärgiks on koostöö erinevate Eesti kõrgkoolidega ning koostööleping Tallinna Tehnikaülikooliga on reaalne algus sellel teel,' ütles Elcoteq Tallinna juht Ilmar Petersen.

Tänavu alustas Elcoteq Tallina Insenerikeskus, mille peamisi eesmärke on osalemine kliendi toote väljatöötluses ja selle valmistamisprotsesside arendamine.

Koostööleping sätestab konkreetsed koostöövaldkonnad ja -projektid, mille rakendumisel saavad kõrgkooli tudengid käia Elcoteq Tallinna tehases praktikal, teha diplomi- ja magistritöid. Kavas on ka lisada erialaõppesse tänapäevase tootmisettevõtte kogemusi ja tutvustada ettevõtet tehnikaülikooli õppejõududele.

AS Elcoteq Tallinn on asutatud 1993.aastal ning käesolevaks hetkeks on tehasel 17 200 m2 pinda ning enam kui 3000 töötajat. Käesoleva aasta sügiseks valmib tehase laiendus, mille arvelt tuleb juurde enam kui 7000 m2 lao-, tootmis-, olme- kui bürooruumide pinda.

Statistikaameti andmetel on AS Elcoteq Tallinn Eesti suurim eksportöör, mille eksport moodustas 1999.aastal 12,4 % kogu Eesti ekspordist.

Elcoteq Tallinn on kontserni Elcoteq Network tütarettevõte, mille tegevus toimub 11 tehases 12 riigis kolmel kontinendil. Kontserni tehased paiknevad Soomes, Eestis, Venemaal, Ungaris, Poolas, Saksamaal, Mehhikos ja Hiinas. AS Elcoteq Tallinn on üks kontserni suurimatest tehastest.

Elcoteq Network pakub rahvusvahelistele firmadele kõrgtehnoloogiliste elektroonikatoodete valmistamise teenust EMS (Electronics Manufacturing Service), olles Euroopa juhtiv EMS tootja. Elcoteqi põhikliendid on ABB, Ericssoni, Kone, Nokia ja Philipsi gruppi kuuluvad firmad. 1999. aastal suurenes kontserni käive 91 % ja moodustas 752,5 miljonit eurot.

Hetkel kuum