Ülo Toomsalu • 12. aprill 2000 kell 6:07

Kuressaare ehitab uut sanatooriumi

Kuressaare tahab ühe aastaga valmis ehitada kuni 88 miljonit krooni maksva sanatooriumi, kindlustades end sellega veelgi rohkem Eesti ravimudaturul, mis elab peamiselt vaid Soome pensionäride rahakoti arvel, kirjutab Postimees.

Kui Kuressaare linnavalitsus annab jahisadama äärse lagendiku hoonestusõiguse konkursil ühe pakkujana osalenud ASile Kuressaare Sanatoorium, lubavad kohalikud mudaraviärimehed sinna juba järgmiseks suveks püsti panna 150kohalise hotelli koos raviosakondade, ujula ja restoranidega.

Ning kuigi Eestis on juba üle kümne sarnase raviasutuse, leiavad ka mitmed mandril tegutseva loodusliku taastusravi keskuse juhid, et saarlaste uus sanatoorium mahub veel turule ära küll.

Uus sanatooriumiomanik peaks selguma lähipäevil, kuid linnavõimud on juba tunnistanud kohaliku ravimuda turustaja ASi Kuressaare Sanatoorium paremust teise pakkumise teinud Tallinna firma Damanger ees.

Kuressaare abilinnapea Arne Mustis ütles, et lõplikku otsust ei ole linn langetanud, kuid arvestades seda, et Kuressaare Sanatoorium peab Saaremaal juba ammu ühte sanatooriumi, on neil selle võrra eelis.

'Neil on ka panga garantii olemas ning meile on see tähtis, et ikka ehitamiseks ka läheb,' sõnas abilinnapea Aare Mustis. 'Ja nagu ma aru olen saanud, tahavad nad püüda ka Venemaa, Rootsi ja Lääne-Euroopa nooremaid ning maksujõulisemaid kliente, mitte jääda ainult soome pensionäride peale.'

Hetkel kuum