Toomas Truuverk • 14. aprill 2000 kell 7:59

Aktsiate hinnad liiguvad täna loius kauplemises allapoole

Läinud ööga maailma aktsiaturgude liikumises olulist muutust ei toimunud. USA aktsiaturud lõpetasid selges miinuses, neist enamjälgitavad tenoloogiabörs Nasdaq 2,5% ja tööstusaktsiaid esindav Dow 1,8%. Ka praeguseks hetkeks avanenud Euroopa aktsiaturud liiguvad valdavalt miinuses.

Tallinna börsil on oodata kõige selle tausta üha loiumaks muutuvat kauplemist. Täna jätab oma pitseri kauplemisaktiivsusele ka kell 10:00 hommikul algav Hansapanga aktsionäride üldkoosolek, mille toimumise ajaks peatatakse börsil kauplemine Hansapanga aktsiaga.

Loid kauplemine ei jäta aga kindlasti ruumi liideraktsiate suuremaks hinnaliikumiseks. Tõenäoline on, et enamkaubeldavate aktsiate hinnad vajuvad vähehaaval allapoole, väikeste ja ebalikviidsete aktsiate hinnaliikumine on endiselt suures osas prognoosimatu, rippudes ära mõnest juhuslikust tehingust.

Üha enam võiks investorite käitumist mõjutada järgmisel nädalal avaldama hakatavad ettevõtete esimese kvartali majandustulemused. Esmaspäeval avaldab Eesti Pank kommertspankade märtsilõpu koondbilansi ja teisipäeval Hansapank konsolideeritud I kvartali aruanded.

Loota võib, et järgmise nädala jooksul veel nii mõnigi ettevõte oma majandustulemused avaldab. Huvitav on see, et Eestis järgivad vaid vähesed ettevõtted mujal maailmas laialt levinud tava teatada ette aruannete avaldamise päev. Jääb arusaamatuks, miks seda ei tehta, sest see muudaks esmalt turu läbipaistvamaks ja teiseks köidaks investorite tähelepanu, mille puudumise üle praegu kurdetakse.

Hetkel kuum