BLRT pressiesindaja Urmas Tooming ütles, et kriminaalasi on algatatud kriminaalkoodeksi 148. paragrahvi alusel, mis käsitleb majandusüksuse raamatupidamise ebarahuldavat korraldamist.
Kauri Rattus ütles, et ei oska kriminaalasja algatamist kommenteerida, sest tal pole uurijaga kontakti olnud ja ühtki teadet pole ta saanud.
Meretehase vähemusaktsionäri, ASi Dolibar üks omanikke BLRT süüdistab Rattust Meretehase tahtlikus laostamises, tehasele võlgade tekitamises ja riigimaksudest kõrvalehoidmises.
BLRT süüdistab Rattust pankrotimenetluse lõpetamise takistamises ning ettevõtte likvideerimise taotlemises, et hoida ära oma toimingute uurimine.
Kuigi Rattus on jätnud oma pankrotihalduri kohused sisuliselt täitmata, maksab ta endale iga kuu 18 600kroonist netopalka ning oma lähikondlastele veel kümneid tuhandeid kroone, märgib BLRT. Samal ajal on Meretehase töötajate palgad ja riigimaksud maksmata.
BLRT kinnitab, et on võtnud enda kanda kõik Meretehase võlad ja kohustused ning taotleb Meretehase pankrotimenetluse lõpetamist raugemise tõttu.
Selle küsimuse üle otsustamiseks on pankrotihaldur kutsunud 26. aprillil kokku võlausaldajate erakorralise koosoleku, sest Tallinna linnakohus soovib otsuse langetamiseks täiendavalt selgitada võlausaldajate seisukohti.
?Olen kogu aeg olnud seisukohal, et praeguses olukorras ei saa seda pankrotiasja raugemise tõttu lõpetada,? ütles Rattus. ?Paljud võlanõuded on kohtus vaidlustatud, näiteks vaidleb ka BLRT tütarfirma Elme-Eme maksuameti ja erastamisagentuuriga võlanõuete üle.?
Tallinna linnakohus lükkas tänavu 18. veebruaril Dolibari taotluse pankrotimenetluse lõpetamiseks tagasi, kuid ringkonnakohus leidis 10. aprillil, et Dolibari ettepanekuid ei ole vajalikul määral uuritud ja saatis asja tagasi linnakohtusse.
Meretehasel oli pankroti väljakuulutamise ajal, 1998. aasta 1. detsembril võlgu 40 miljoni krooni eest, pankrotimenetluse ajal on need kasvanud veel ligi 10 miljoni krooni võrra.
Autor: BNS
Seotud lood
Riigivõlakirjad ja kuld on aastakümneid konkureerinud „turvaliseima“ vara tiitli pärast. Miks on võlakirjad praegu kullale selgelt alla jäämas ning mida näitab see raha- ja finantssüsteemi tervise ja tuleviku kohta?
Viimased uudised
Euroala tööstus pöördus kasvule
Hetkel kuum
Euribor langeb järgmise aasta lõpuks 2%-le
Tagasi Äripäeva esilehele