Ülo Toomsalu • 17. aprill 2000 kell 5:32

Uimastivalmistaja mürgitas end politseinike silme all

Salaandmebaaside ja uimastite valmistajana kuulsaks saanud Imre Perli tappis end ööl vastu laupäeva politseinike silme all, kes tabasid ta narkootikumide tootmiselt, kirjutab Eesti Päevaleht.

Imre Perli (26) keeldus täitmast Raplamaal ühe talu juures asuvasse soojakusse sisenenud politseinike käsklusi. Põgenedes neelas Perli ainet, mille tagajärjel ta suri.

'See oli meile täielikuks üllatuseks,' ütles keskkriminaalpolitsei narkogrupi komissar Märt Palo. 'Teadsime, keda kinni võtma läheme, kuid tema enesetapuks me küll valmis polnud.'

Keskkriminaalpolitseinikud kontrollisid ööl vastu laupäeva Raplamaal üht kõrvalist talu, kus nende andmetel valmistati sünteetilist uimastit.

Talu juures asuvast soojakust levis iseloomulikku amfetamiinilaadse narkootilise aine valmistamisel eralduvat lõhna, ütles politseiameti pressiesindaja.

Politseinikud ründasid laborit ööpimeduses hetkel, mil soojaku uks seestpoolt avati. Kinnipidamisel püüdis Perli põgeneda ja võttis mürki. Politsei toimetas ta soojakust välja, kuid temaga ei õnnestunud kontakti saada ning mehe seisund halvenes.

Kiirabi tulekuni andsid politseinikud Perlile esmaabi, kuid ka meedikud ei suutnud tema elu päästa. 'Väliste tunnuste järgi võib arvata, et tegemist oli raskekujulise mürgistusega,' lausus politsei pressiesindaja.

Teise uimastivalmistaja Erkki (27) võttis politsei kümneks päevaks vahi alla.

Politsei avastas laborist uimastite valmistamise seadmeid ning umbes kaks kilogrammi valget pulbrit, mis võib olla amfetamiinilaadne aine.

Soojaku ukse juurest leidsid politseinikud laetud püstoli ning taluhoonest laskemoona, elektridetonaatoreid, süütenööri ning narkootikumide valmistamisel kasutatavaid kemikaale.

Laupäeva pärastlõunal pidas politsei Kesk-Eestis samas kuriteos kahtlustatavana 48 tunniks kinni tallinlase Jaanuse (31), kes kandis kaasas laskevalmis püstolit.

Imre Perli sai tuntuks 1996. aasta lõpus, kui mustal turul levisid tema koostatud eraisikute andmebaasid. Hiljem oli Perli kohtu all uurimisest kõrvalehoidmise ja võltsdokumentide esitamise ning narkootikumide valmistamise pärast. Kohtus pääses Perli alati tingimisi karistusega.

Hetkel kuum