Investorite põhitähelepanu langes Tallinnas eile tavapäraselt Hansapanga aktsiale, mis andis börsi päevakäibest 60 ja tegi seejuures põhinimekirja suurima tõusu. Hansapanga aktsia toel liikus üles ka enamkaubeldavate aktsiate keskmist hinnaliikumist kajastav ÄP indeks ? päevaga +0,71, 412,19 punktile.
Esimest korda tüki aja jooksul võis eile jälgida situatsiooni, kus Euroopa aktsiaturud ei tormanud kinnisilmi Ühendriikide turgudele järele. Kui USA tehnoloogiabörs Nasdaq lõpetas viimase öö 7,19ga plussis, siis Euroopa aktsiaturud lõpetasid eilse päeva valdavalt alla protsendise tõusuga. Teistest suuremat järjekindlust ilmutasid endiselt Stockholmi ja Helsingi börs.
Hansapanga aktsia leidis eile võrdset huvi nii kohalike kui ka suuremaid koguseid kaubelnud välisinvestorite hulgas ? kokku registreeritud 64 tehingust olid 33 alla 1000aktsialised ja kolmes tehingus vahetas omanikku rohkem kui 10 000 aktsiat.
Tahaks uskuda, et huvi Hansapanga aktsia vastu tekitas üleeilne teade tugevatest esimese kvartali majandustuleustest. Viimasel ajal on Eestis aktsiaturgu suunanud enamjaolt emotsionaalsed tegurid, kuid kindlasti palju loogilisem oleks, kui turu põhisuunad määratakse fundamentaalsete mõjurite poolt.
Eile õhtul said Balti panganduse ülevaate kaudu avalikuks Hansabank Marketsi seatud aastalõpu hinnasihid regiooni juhtivatele pangaaktsiatele. Hansapanga aktsia hinda nähakse 165 kroonil (praegusega võrreldes +18), Ühispanga aktsiat 38 kroonil (+38), Unibankat 2,1 latil (+31) ja Vilniaus Bankast 41,7 litil (+30).
Ka lisanimekirja liidrid liikusid eile plusspoolel ? Viisnurk +7,2, Saku +2,7 ja Harju Elekter +0,4. Olulist informatsiooni ühegi kohta neist ei ilmunud. Põhjust tuleb otsida tõenäoliselt põhinimekirja liikumisest ehk siis turu meelsuse kandumisest ka veidi vähemlikviidsetele aktsiatele.
Seotud lood
Et riigiametid või elutähtsate teenuste osutajad pakuvad küberkurjategijatele huvi ei üllata kedagi. Tõsiasi, et igapäevaselt rünnatakse ka väikeettevõtteid tuleb ilmselt paljudele uudisena – sageli ka neile endile.
Hetkel kuum
Inflatsioon võib lähikuudel uuesti kiireneda
Plaanivad Prantsusmaale tehase rajada
Tagasi Äripäeva esilehele