Inno Tähismaa • 24. aprill 2000 kell 10:30

Eesti Telefon tõi turule Kaupmehe ISDNi kaardimaksetehingute kiirendamiseks

Aprillis hakkas AS Eesti Telefon 'et' kaubamärgi all pakkuma väikepoodidele ja kauplustekettidele mõeldud Kaupmehe ISDNi, millega saab kaardimakseid sooritada umbes kümme korda kiiremini, teatab AS Eesti Telefon.

Kui tavalise telefoniliini külge ühendatud kaardimakseterminalil kulub ainuüksi andmeside ühenduskanali loomiseks kaardikeskusega 20-30 sekundit, siis Kaupmehe ISDNi abil saab seda teha kümme korda kiiremini ehk kõigest 2- 3 sekundiga.

ASi Eesti Telefon juhatuse liikme Valdo Kalmu sõnul on 'et' kaubamärgi all turule toodud Kaupmehe ISDN lahendus mõeldud neile ettevõtjatele ja poeomanikele, kes on huvitatud kiiretest ja veakindlatest kaardimaksetehingutest. Kaupmehe ISDN-i andmevahetus on digitaalsel kujul, mis tagab andmete suurema turvalisuse ja minimeerib võimalike vigade tekke.

'Kaupmehe ISDNi eeliseks on see, et seda saab kasutada samaaegselt mitmeks toiminguks,' ütles Kalm. 'Samaaegselt, kui müüja võtab vastu kaardimakset, on sama ISDN-ühenduse kaudu võimalik kasutada telefoni, faksi, andmesidet või internetti'.

Kaupmehe ISDNi lahendusega saab klient seadmete vahel jagamiseks viis numbrit (kaardimakseterminal, arvuti, tavatelefonid, ISDN-seadmed). Kaupmehe ISDN paketiga kaasneb võimalus püstitada kodulehekulg Eesti Telefoni serverisse ning kasutada e-posti ja interneti sissehelistamisteenust.

Kaupmehe ISDN on valminud koostöös Pankade Kaardikeskuse ja ASiga Telepood.

Kaupmehe ISDNiga liitumise tasu on 3500 krooni ja kuutasu 350 krooni.

Täiendav info www.et.ee/etari või kliendiinfo telefonil 165.

Hetkel kuum