Toomas Truuverk • 24. aprill 2000 kell 7:57

Kauplemine Tallinna börsil tuleb täna loid ja ilma kindla suundumuseta

Eesti investoritel on täna harukordne võimalus näidata, milleks nad ilma välisinvestorite turulolekuta võimelised on, sest enamusel maailma aktsiaturgudel on täna kestvate lihavõttepühade tõttu kauplemine peatatud.

Kusjuures kauplemist ei toimu ühelgi meie jaoks olulisel Lääne-Euroopa turul ?Londonis, Saksamaal, Rootsis ega Soomes. Siiski on avatud USA aktsiaturud.

Tallinnas jääb kauplemine eeltoodust tulenevalt täna vaikseks ja aktsiate hinnad väheliikuvaks. Ka viimane, neljapäevane kauplemissessioon Wall Streetil tugevat mõju meile avaldada ei tohiks. Esmalt seetõttu, et liikumised jäid seal suhteliselt rahulikuks ? tehnoloogiabörs Nasdaq -1,69% ja tööstuskeskmine Dow +1,58%, lisaks on sealsete liikumiste mõju Tallinna börsile läbi kaudsete tegurite.

Investorite tähelepanu langeb tõenäoliselt täna enamalt jaolt pangaaktsiatele, mis eelmisel nädalal avaldatud I kvartali majandustulemuste valguses on teeninud mitmeid positiivseid kommentaare ja investeerimisfirmade poolsete aktsiatele antavate hinnasihtide tõstmist.

Lisanimekirjas peaks kauplemine jätkuma tavapärases rütmis, kus aktsiate hindasid liigutavad üksikud, küllaltki juhusliku iseloomuga tehingud.

Hetkel kuum