Toomas Truuverk • 25. aprill 2000 kell 7:58

Tallinna börs ootab uudiseid Norma kohta

Üle viie päeva on täna maailma aktsiaturgudel taas tavaline ja täismahus kauplemispäev. Tõenäoliselt aitab see ka Tallinna börsi veidi elavamale kauplemisele, kui seda oli eilne ülimalt loiuks jäänud päev.

Rohkem lootusi tähelepanu leida on ehk Normal, mis täna aktsionäride üldkoosolekut peab. Eeskätt oodatakse siit selgemat visiooni Autolivi tulevikuplaanide osas. Möödunud nädalases I kvartali kommentaaris ütles Autoliv, et üheks võimaluseks on tootmise laiendamine odava tööjõuhinnaga piirkondades nagu näiteks Eestis. Lisaks on lähipäevadel oodata Norma enda I kvartali majandustulemusi.

Jätkuv tõmblemine maailma juhtivatel aktsiaturgudel vaevalt Tallinna börsilgi rahulikult liikuda laseb. Välishuvi juhuslikkus võib mõne juhtaktsia küll korraks tõusule viia, kuid üleüldist tõusu kindlasti ei tule.

Kujunenud on taas olukord, kus kohalikud investeerimisfirmad annavad fundamentaalsete tegurite alusel Eesti aktsiatele positiivseid kommentaare ja soovitusi, kuid turu üldine meelestatus ei lase nendel erilist mõju avaldada.

Hetkel kuum