Silva Männik • 25. aprill 2000 kell 13:14

Varakindlustusturg koondub Sampo ja BICO kätte

Viimase aastaga on Eesti varakindlustusseltsidest enim, üle viie protsendi, kasvanud Sampo Eesti Kindlustuse ja BICO turuosa, ainsana on turgu kaotanud Nordika Kindlustus.

Sampo Eesti Varakindlustuse alla koondatud endise Polaris-Vara, Eesti Varakindlustuse ja Sampo Kindlustuse portfellid moodustasid eelmise aasta esimese kolme kuuga kokku üle 37 protsendi kahjukindlustusturust, mis oli viie protsendi võrra väiksem kui uue seltsi praegune turuosa.

Üle viie protsendi võrra on kasvanud ka Balti Kindlustuse (Bico) turuosa. Suveks plaanitakse ühendada Bicoga ka Leks Kindlustus, mis kasvatab liitseltsi turuosa ligi 30protsendini.

Balti Kindlustuse juhatuse liige Georg Männik ütles, et hetkel kindlustusturul tavapärane kogemus, kus firmade liitmisel ei kasva turuosa täpselt nende summa võrra vaid kliente läheb pigem kaduma, ei kehti. Kliente võib hoopis suurtesse liituvatesse seltsidesse veelgi juurde tulla.

See on nii põhjusel, et seltside liitumiste kõrval toimub praegu veel teinegi tendents, turu ümber jaotumine, selgitas Männik.

Aasta jooksul on osaliselt ka mitmest pankrotistunud seltsist vabanenud klientide arvel kasvanud turosa enamikul varakindlustusseltsidest. Ligi kahe protsendi võrra on see vähenenud vaid Nordika Kindlustusel.

Varakindlustusseltside turuosad (%)

Selts 1999 (Ikv) 2000 (Ikv)

Bico 7 12

Inges 1,5 2

Leks 18 18

Nordika 7 5

Salva 5,6 6,4

Sampo Eesti Kindlustus 37 (Sampo+Eesti-Vara+Polaris-Vara) 43

Seesam 7 8

Zürich 2 2

Hetkel kuum