Inno Tähismaa • 28. aprill 2000 kell 14:28

Kamee Mööbliga seotud firmad pankrotis

Suure tõenäosusega kuulutab Tallinna linnakohus teisipäeval pankrotis olevaks Kamee kaubamärgi all pehmet mööblit tootnud ja seda tänaseks suletud Pärnu maantee salongis müünud ASi Punavari.

Ajutise pankrotihalduri Peeter Sepperi sõnul ei saanud eelmisel kohtuistungil pankroti väljakuulutamist arutada, sest võlgnik ei tulnud kohale.

Halduri sõnul pole kahtlust, et firma on püsivalt maksejõuetu ja selle majandustegevus on sisuliselt lõppenud. Ettevõtte varast, mis koosneb pooltoodangust, nahaõmblusmasinaist ja Peterburi teel asuvast kinnistust, ei jagu kaugeltki kõigi võlanõuete täitmiseks, selgitas ta.

Avalduse pankroti algatamiseks esitas kohtusse Krall Investeeringute OÜ, mis oli omandanud 214 000 krooni suuruse nõude OÜlt Resateks. Suurim võlausaldaja on üle kümne miljoni krooni suuruse nõudega Optiva pank, sellele järgneb 2,3 miljoniga ESP Eesti OÜ.

ASi Kamee Mööbel nime all Eestis mööblitootmist alustanud isikud, keda juhib Andrus Kaarma, on tänaseks pankrotini viinud vähemalt kolm samal alal tegutsenud firmat: ASi Pilverünk. OÜ Punavari ja ASi Kamee Köök. Suurtele võlgadele vaatamata oma koostööpartnerite ees tegutseb mees uue firmaga uues kohas edasi.

Pärnu maantee 139 tegutsenud kunagine uhke Kamee mööblisalong on tänaseks suletud. Ühe endise müüja sõnul pani selle kinni Krediidipank, kellele oli võlgu salongi omanud AS Pilverünk. Krediidiinfo andmetel kuulus selle firma omanikeringi ka Krediidipanga president Rein Otsason ise. Punavari oli rendivõla tõttu sunnitud välja kolima oma Viimsi tootmisbaasist Männiku teele. Kogu vara on ajutise pankrotihalduri kontrolli all.

Mööblitarvikuid tarniva OÜ Sireldus juhataja Rein Lätte ütles, et Punavari on kogu aeg väga kehv arvete maksja olnud ja praegu on see tema firmale võlgu 150 000 krooni. 'Kuna nad olid aga Eesti suurimad pehme mööbli tootjad, siis oli meil huvi neile müüa,' selgitas ta.

ESP Eesti OÜ direktor Raul Laidvee lisas, et Punavari kasutas väga palju erinevaid tarnijaid, jäädes lõpuks kõigile võlgu. Kasutusel oli ka vana skeem, millega võlgadesse sattunud firma asemel osteti riiulilt teine.

Julianuse Inkasso teatel on AS Punavari probleemne võlgnik, kellega väga raske ühendust saada, sest telefonid ei vasta. Kõiki eelnimetatud firmasid ühendavat Andrus Kaarmat ei õnnestunud tabada ka täna. Tema kodusel Viimsi telefonil vastanud abikaasa ütles, et ei tea mehe töötelefoni.

Vahendas Sirje Niitra.

Hetkel kuum