Toomas Truuverk • 2. mai 2000 kell 13:36

Aktsiate hinnad Tallinnas täna valdavalt langesid

Tallinna börs liikus juhtaktsiate vedamisel täna madala kauplemisaktiivsuse juures valdavalt allapoole. Börsisüsteemi päevakäive ulatus registreeritud 117 tehingus napi 10,8 miljoni kroonini ja börsi kümne enamkaubeldava aktsia hinnaliikumist kajastav ÄP indeks kaotas väärtusest 0,97%, sulgudes 432,7 punktil.

Ainus tõusja põhinimekirjas oli Hansapanga aktsia (päevaga +0,91%). Kauplemishuvi ilmutasid siin peaasjalikult kohalikud, väiksemaid summasid liigutavad investorid, kelle tehingud andsid 70% päeva jooksul registreeritud 20st tehingust.

Hommikul sai USA aktsiabörside esmaspäevase tugevnemise ja Euroopa börside tugeva avanemise taustal loodetud, et tõusuliikumine kandub ka Eestisse. Kauplemine jäi meil siiski väheaktiivseks ja uimase kauplemispäeva lõpus tehtud müügitehing kukutas Telekomi aktsia 131 kroonile ja indeksi protsendiga miinusesse.

Telekomi aktsiaga tehti täna Tallinnas üldse 5 tehingut kokku 578 150 krooni väärtuses. Väike kauplemisaktiivsus on laiaks vedanud ka Telekomi aktsia ostu- ja müügihinna vahe (börsi sulgemisel 3,5 kr ehk ca 2,7%), mistõttu emma-kumma tehingu (ost või müük) sattumisel viimaseks omab see olulist mõju nii aktsia hinna kui ka indeks muutusele. Huvi Telekomi aktsia vastu ei kasvatanud ka tänane teade aktsionäride koosolekule tehtavast 4kroonisest dividendimakse ettepanekust. Tõsi selline dividend vastab ka enam-vähem turu ootustele.

Tegelikult maksis Telekomi aktsia Londonis juba mitu päeva ca 2 krooni vähem kui Tallinnas. Täna hommikul näiteks oli Telekomi hinnatase Tallinnas 135 krooni ja Londonis 132,34 krooni. Kell 15:15 Eesti aja järgi maksis Telekomi aktsia Londonis 132,25 kr, olles päevaga kallinenud 0,22%. Euroopa juhtivate telekomide aktsiad on täna teinud aga kuni 9%se tõusu ? Sonera +9,27%, Saksa Telekom +5,41%, samas Londoni börsi suuremad telekomid Briti Telekom ja Vodafone on vastavalt 1,2% ja 1,6%ga miinuses.

Hetkel kuum