3. mai 2000 kell 16:16

Soome peaminister tuleb esmaspäeval Eestisse

Soome Vabariigi peaminister Paavo Lipponen saabub esmaspäeval, 8. mail kahepäevasele visiidile Eestisse. Kell 10 kohtub Lipponen Eesti presidendiga, kell 10.45 peaminister Mart Laariga ning seejärel kell 11.45 annavad peaministrid ühise pressikonverentsi Toompea lossi valges saalis, märgitakse valitsuse pressiteates.

Lipponen külastab Eestis viibides Tallinna Soome Kooli, Järvamaal asuvat Imavere saetööstust ja Jõgevamaal asuvat Adaver lihatööstust ning lõunastab Adavere tuulikus. Visiidi kavas on ka Pupastvere soomepoiste mälestuskivi ning hilisõhtul Tartusse saabudes Tähetorni külastamine.

Teisipäeva, 9. mai hommikul külastab Paavo Lipponen Tartu Raekoda, kohtudes Tartu maavanema, linnapea ja volikogu esimehega, käib Eesti Biokeskuses ning kell 10 annab loengu Tartu Ülikooli aulas. Soome peaministrile korraldatakse teisipäeval ka Tartu linnaekskursioon ning külaskäik Eesti Rahva Muuseumi.

Lipponen lahkub Eestist lennukiga Helsingisse teisipäeval kell 16.45.

Peaminister Laari ja Lippose kohtumisel on kavas arutada Eesti ettevalmistusi liitumiseks Euroopa Liidu ja NATOga. Samuti kavatsetakse kõnelda Eesti ja Soome vaheliste bilateraalsete suhete erinevatest aspektidest.

Hetkel kuum