Ülo Toomsalu • 10. mai 2000 kell 6:24

Ekspankurid hakkavad tippsportlasi koolitama

Endised Hansapanga juhid avavad septembris endise Eesti Spordigümnaasiumi (ESG) baasil spordikooli, kuhu investeerivad umbes 80 miljonit krooni, kirjutab Eesti Päevaleht.

Rain Lõhmusele, Hannes Tamjärvele ja Heldur Meeritsale kuuluv firma Audentes võtab aastakümneid tippsportlasi ette valmistanud ESG riigilt üle ning pakub õppimis- ja treenimisvõimalusi 150-200 õpilasele. Õppimine on tasuta, sest riik maksab sportlaste koolituskulud kinni.

'Kardan, et kogu investeeringute maht kooli rajatiste ehitamiseks ning remontimiseks võib ulatuda umbes 80 miljoni kroonini,' lausus Audentese nõukogu esimees Heldur Meerits.

Meeritsa sõnul on Audentes pidanud projekti toetamise asjus läbirääkimisi pankadega ning tema hinnangul tundub vähetõenäoline, et kokkuleppele ei jõuta. Lisaks kolmele endisele hansapankurile kuuluvad Audentese omanike hulka ka turvafirma ESS juhatuse esimees Urmas Sõõrumaa ning Tea Varrak.

Tallinna keskmes Tondil asuvasse spordikooli pääsevad õppima vaid võimekamad. Audentese juhatuse esimees Tea Varrak lausus, et kuigi praegu on ESGs 285 õpilast, peab neist enam kui sada kehvade tulemuste tõttu spordikoolist loobuma. 'Meie eesmärk on ikkagi koolitada tippe,' ütles ta.

Lõhmuse sõnul on riiklik spordiharidus olnud seni valdkond, mille areng pole olnud dünaamiline. 'Meie eesmärk on, et lisaks sportlikele tulemustele saaks spordikoolist ka hea hariduse,' lausus Lõhmus.

Sõõrumaa sõnul peaks kool hakkama maakondadest koondama eelkõige neid sportlasi, kellel on potentsiaali maailmas läbi lüüa. Tema hinnangul ei tohiks hakata lõhkuma spordisüsteemi maakonnakeskustes, kus mõni ala on eriti populaarne.

Loodavat spordikooli hakkab juhatama endine odaviskaja Marek Kaleta.

Hetkel kuum