12. mai 2000 kell 12:36

BICO Elukindlustuse AS maksab kindlustuslepingutele 8% intresse

Pärast eelmise majandusaasta tulemuste aktsionäride üldkoosolekut otsustas BICO Elukindlustuse AS kehtestada elukindlustuslepingute kasumiosalused, mille määrad seltsi juhatuse otsusega 3. mail ka kinnitati,teatas .

BICO-Elus osalevad kasumi jaotamises kõik kindlustuslepingud, ka need, mis ei ole seotud raha kogumisega. Kasumiosalust jagatakse kahel viisil: lisaintress ja täiendav riskiboonus. Lisaintressi arvestatakse igale kindlustuslepingule jooksvalt terve kindlustusaasta vältel, iga kindlustusaasta lõpus suurendatakse selle arvelt lepingu kattekapitali ja kindlustussummat. Risikiboonus tähendab täiendavat kindlustussummat, mis makstakse välja kindlustusjuhtumi saabumisel.

Iga BICO Elukindlustuse AS-is sõlmitud kindlustusleping sisaldab 4% garanteeritud intressi. Lisaintressina maksab BICO-Elu Eesti kroonis sõlmitud kindlustuslepingutele 4% lepingu kattekapitalilt ning Saksa margas sõlmitud kindlustuslepingutele 3% kindlustuslepingu kattekapitalilt. Kasumi jaotuses osalevad perioodiliste sissemaksetega kindlustuslepingud alates 3. kindlustusaasta lõppemisest ning ühekordsete sissemaksetega kindlustuslepingud pärast 1. kindlustusaasta lõppemist.

Riskikindlustuse lepingute kasumiosaluseks on 10 % kindlustussummast. See tähendab, et kindlustusjuhtumi saabumisel makstakse soodustatud isikule välja 10% suurem summa esialgselt kokkulepitust. Riskikindlustuse kasumiosalus ei sõltu kindlustuslepingu aluseks valitud vääringust.

Hetkel kuum