16. mai 2000 kell 10:44

Bensiini hind kerkis 15 senti

Nii Statoil kui Neste on kahe viimase päeva jooksul tõstnud kütuse hinda oma jaamades Eestis keskmiselt 15 sendi võrra liitrilt.

Statoil tõstis hinda 15 sendi võrra eile hommikul. Bensiin 95 maksab nüüd 9.55 krooni liiter, mis Statoil Eesti ASi peadirektor Epp Kiviaia sõnul võib regiooniti veidi kõikuda, sõltuvalt konkurentide hinnapoliitikast.

Neste tõstis kütuse hinda oma teenindusjaamades eile õhtul ja automaatjaamades äsja samuti 15 sendi võrra liitrilt. Bensiini 95 maksab Neste automaatjaamas 9.30 krooni.

Neste Eesti ASi jaemüügijuht Artur Prauni sõnul pole välistatud bensiini edasine hinnatõus, seda lähtuvalt maailmaturu hinnast. 'Praktika näitab, et suvel, mil bensiini tarbimine maailmas tõuseb, kerkib ka bensiini hind, seevastu diislihind, mida tarbitakse enam talvel, võib suvel alaneda,' lausus Praun.

Ka Kiviaed märkis, et toornafta edasine kallinemine võib avaldada survet bensiini hinnale Eestis, kuna pole ka alust arvata, et dollar võiks märkimisväärselt nõrgeneda.

Kui Neste pole kunagi ise teavitanud oma hinnamuutustest, siis Statoil lõpetas pressiteadete saatmise aastavahetusel. Et konkurendid kohe ei kuuleks meie uuest hinnast, põhjendas Kiviaed.

Hetkel kuum