Silva Männik • 17. mai 2000 kell 11:33

Ennast põlema pannud Narva ärimees kiirendab Sampo väljamakseid

Pärast Narva ärimehe enesepõletamist on Sampo Eesti Kindlustus hakanud välja maksma kindlustushüvitisi teisteski juhtumites kannatanutele, kes on seni pikalt oma raha ootama pidanud, kirjutab vene majandusleht Delovõje Vedomosti.

Vaid kaks päeva pärast Narva ettevõtja Aleksandr Nikolajevski enesesüütamist Sampo Eesti Kindlustuse Narva harukontori ees kandis Sampo eelmisel aastal surnuks külmunud 16-aastase Maksim Vassiljevi emale üle 15 tuhat krooni kindlustushüvitist. Seni oli Sampo enam kui aasta hüvitise maksmist vältinud, väites et poiss külmus surnuks narkouimas ehk oli ise oma surmas süüdi.

Nikolajevski advokaat Nikolai Smirnov on veendunud, et tema kliendi enesetapp on otseselt mõjutanud Sampot skandaali summutamiseks tegema väljamakseid teistele kannatanutele.

Aleksandr Nikolajevski süütas enese eelmisel kolmapäeval Narvas jättes maha kirja, milles süüdistab Sampo Eesti Kindlustust enese viimises selliste äärmuslike meetodite kasutamiseni. Pärast eelmise aasta veebruaris juhtunud autoavariid sai Nikolajevski sai nii rängalt kannatada, et ta tunnistati II grupi invaliidiks. Tema elu oli kindlustatud Sampo Eesti Kindlustuses, kes erinevaid ettekäändeid otsides vältis kindlustushüvitise maksmist Nikolajevskile.

Hetkel kuum