Ülo Toomsalu • 17. mai 2000 kell 6:07

Merekeskuse müüjad teadsid politsei haarangut ette

Eile varahommikul korraldatud operatsioonist Merekeskuses võttis osa 40 politseiametnikku. Piraatplaate ja -kassette politsei ei leidnud, küll aga võttis ära 589 vale kaubamärgiga riideeset, kirjutab Sõnumileht.

'Ühtegi piraatplaati või -kassetti ei saanud ära võtta, sest neid lihtsalt ei olnud,' ütles Tallinna politsei pressiesindaja Kristo Kelder.

'Eile (üleeile - toim) hommikul käisime Merekeskuses vaatamas, siis oli piraatplaate küllaga,' rääkis Kelder. 'Ilmselt imbus kuskilt infot läbi,' ütles Kelder.

Küll aga võis Merekeskusest odavalt osta Adidase ja Lotto firmamärgiga spordirõivaid ning 200-krooniseid Rolexi ja Omega käekelli.

Eestis Nike kaubamärki esindav AS Jalajälg teeb politseiga koostööd juba poolteist aastat ning maitseb praegu selle vilju, ütles firma tootespetsialist Aivar Haller.

Võltstoote reedab kõigepealt markeering, ka kvaliteet ei kannata kriitikat. 'Vahet võib teha ka hinna järgi,' selgitas Haller. 'Võltsdressid saab kätte umbes 400 krooniga, ehtsad maksavad üle tuhande.'

Kvaliteetkelli müüvale OÜ Kuldkroonile ei tee turul müüdavad paarisajakroonised kellad muret, märkis firma juhataja Kaupo Nõlvak. 'Nende puhul on kohe aru saada, et nad pole ehtsad,' põhjendas ta.

Küll aga teevad firmadele peavalu hästi järele tehtud koopiad, mida inimene esmapilgul ehtsast eristada ei suuda. Nõlvaku sõnul on viimasel ajal ette tulnud, et tumedavereline meesterahvas tutvustab end itaallasena ning kurdab, et ta rööviti paljaks. Kojusõiduraha saamiseks on ta nõus odavalt müüma kvaliteetkella, mis hiljem osutub võltsinguks.

Hetkel kuum