Inno Tähismaa • 18. mai 2000 kell 8:14

Uurimus: kala söömine aitab vähendada depressiooni

Soome läbi viidud ulatuslik uurimus tõestas, et inimestel, kes söövad kala vähem kui korra nädalas, on 31% suurem depressioonioht kui neil, kes söövad kala rohkem.

Kuopio Ülikooli psühhiaater Antti Tanskanen ütles, et põhjus võib olla kalas sisalduvas omega-3 rasvhapetes. Kuid ta ütles, et on veel vara soovitada depressiooni vastu kala söömist või rasvhapete manustamist.

Tanskanen esitas oma uurimuse teisipäeval Ameerika psühhiaatria-assotsiatsiooni koosolekul. Uurimuse maksis kinni ülikool.

Tõestus kala söömise mõju kohta depressiooni vastu tuli eriti hästi välja just naiste puhul. Tanskanen ütles, et tema arvates on samalaadne mõju ka meestele.

Uurimuse aluseks oli 3204 täiskasvanud inimest neljast Soome piirkonnast. Kõik nad täitsid ühesuguse depressiooni hindamise ankeedi ja märkisid ära, kui palju nad söövad kala.

Möödunud aastal teatas üks teine teadlaste grupp, et omega-3 rasvhapete kapslid aitasid ravida maniakaaldepressiooni. Ja 1998. aastal teatas üks Tanskaneni koostööpartneritest, et maades, kus süüakse rohkem kala, esineb vähem depressiooni.

Associated Pressi põhjal.

Hetkel kuum