Inno Tähismaa • 18. mai 2000 kell 13:53

Volvo ostab oma aktsiad kokku, et vahetada need Renault veoautode tootmise vastu

AB Volvo teatas, et ostab tagasi 10% oma aktsiatest kokku 11,89 miljardi krooni (23 miljardi Eesti krooni) eest. Samm järgneb Volvo otsusele omandada Renault` SA veoautode tootmine.

Volvo aktsionärid saavad tagasiostmise käigus müüa igaüks iga kümnenda aktsia Volvole, kes maksab B-klassi aktsia eest 271 krooni ja A-klassi aktsia eest 264 krooni. Kui tagasiostmispakkumist ei kasutata, ostab Rootsi veoautode tootja need turult kokku.

Volvo kasutab ostetud aktsiaid suure tõenäosusega Renault` veoautode osa ostmiseks. Volvo teatas aprillis, et võtab Prantsuse autotootja raskeveokite äri üle, kasutades 1,7 miljardi euro (26 miljardit Eesti krooni) suurust aktsiatehingut. Ülevõtmisega saab Volvost maailma suuruselt teine raskeveokite tootja.

Kahe firma vaheline kokkulepe tähenda, et Volvo ostab Renault` VI/Mack veoautode osa, vahetades selle 15% Volvo aktsiate vastu. Rootsi autotootja plaanib 10% A ja B klassi aktsiad kasutada Renalut` eest tasumiseks kohe ja ülejäänud 5% kanda üle siis, kui ametivõimud on andnud tehingule rohelise tee.

Kokkuleppe järgi ostab Renault`veel 5% Volvo aktsiatest turult kokku, mis teeb Prantsuse ettevõttest Volvo suurima osaniku. Ühtlasi kindlustab Renault`, et Volvot ei võta üle mõni muu firma. Vastu saab Renault kaks kohta Volvo nõukogus, millest üks läheb Renault`juhile Louis Schweitzerile.

Wall Street Journali põhjal.

Hetkel kuum