Inno Tähismaa • 19. mai 2000 kell 6:36

Sedin võib Nordikast ilma jääda

Nordika kindlustusseltsi suurosanik Peter Sedin võib seltsist ilma jääda, sest Hüvitusfond nõuab kohtu õigust Peter Sedini aktsiatele, sest Sedin laenas Hüvitusfondilt raha Maapanga aktsiate ostmiseks ja pole laenu tagastanud.

Hüvitusfondi juhatuse esimehe Aare Tammemäe sõnul alustas Hüvitusfond Peter Sedinile kuuluvate 34 protsendi Nordika Kindlustuse aktsiate kohtulikku väljanõudmist. Hagi saadeti Tallinna linnakohtusse Tammemäe sõnul eelmisel nädalal.

1998. aastal andis Hüvitusfond Nordika tütarfirmale Nordika Kinnisvara ligi 36 miljonit krooni laenu, mis investeeriti Maapanga aktsiatesse. Mullu kevadel möödunud tähtajaks Hüvitusfondile laenu ei tagastatud, Nordika Kinnisvara on praeguseks müüdud tundmatule offshore-firmale.

Laenu tagatiseks panditi mitmed Nordika Gruppi kuulunud Marlekori hooned ja maatükid. Hüvitusfondi hinnangul peaks panditud vara hulka kuuluma ka Nordika Kindlustuse suuromaniku Peter Sedini isiklikud aktsiad, ütles Tammemäe.

'Me nõuame Peter Sedinilt pandiõigust, et saaksime neid aktsiaid realiseerima hakata,' lausus ta. 'Need said eksituse tõttu üle kantud pandiandja kontole ja me ei saa neid ju asjaõigusseaduse alusel müüma hakata, kui nad ei ole meie konto peal.'

Nordika Kindlustuse suuromanik Peter Sedin ütles, et temale tuleb Hüvitusfondi nõue üllatusena. 'See on väga imelik, et mina sellest kohtusse kaebamisest midagi ei tea,' lausus ta.

Sedini sõnul on tema isiklike aktsiate väljanõudmine täiesti alusetu, sest need ei ole pandiga koormatud. Pandi all olid need vaid 1998. aastal umbes 15 päeva jooksul, kui hooneregistris vormistati laenu tagatiseks Marlekori krundil asuvaid hooneid, selgitas ta. 'Kui teine pant oli notariaalselt kinnitatud ning hooneregistrisse kantud, vabanesid minu personaalsed aktsiad pandi alt,' täpsustas ta.

Hetkel kuum