Inno Tähismaa • 19. mai 2000 kell 12:51

Setu vallad küsivad valitsuselt lisaraha tasuta viisade vormistamiseks

Setu valdade juhid küsivad tasuta viisasaajate nimekirjade koostamiseks valitsuselt lisaraha, ent regionaalminister Toivo Asmeri arvates saab omavalitsus oma inimeste huvide eest seista selletagi, kirjutab Põlva ajaleht Koit.

Setomaa valdade liidu juhi, Mikitamäe vallavanema Inara Luigase sõnul peaks kohustusega hakata koostama viisataotlejate nimekirju kaasnema vastav kompensatsioon. 'Selle töö rahata tegemiseks ei näe ma küll võimalusi,' ütles ta, lisades, et Mikitamäe vald saaks veel oma jõududega hakkama, kuid Värska ja Meremäe vallavalitsused peaksid küll uue inimese palgale võtma.

Valitsuse asjatundjate komisjoni esimees, regionaalminister Toivo Asmer ei olnud kindel, et vallad nimekirjade koostamiseks ja ankeetide ettevalmistamiseks lisaraha saavad.

Mikitamäe vallavalitsus on viisasoovijate nimekirja koostamist juba alustanud, seni on registreeritud üle 200 taotleja. Värska vallas pole nimekirjade koostamist veel alustatud.

Luigase teada on Eesti-Vene läbirääkimiste käigus juttu olnud 3000 tasuta viisast, ent Toivo Asmeri väitel pakub vene pool 4000 tasuta viisat. 'Ma arvan, et võiksime vabalt nõustuda nelja tuhandega,' leidis Asmer.

Hetkel kuum