Inno Tähismaa • 19. mai 2000 kell 8:14

Stockmannis plahvatanud pomm oleks olnud inimestele ohtlik

Stockmannis öösel plahvatanud pomm oleks olnud inimestele ohtlik, kuna see paiskas pikali riiulid ja inimene oleks võinud näiteks biskviidipakiga pähe saada, kommenteeris juhtunut päästeameti tundmatuks jääda soovinud töötaja.

Allika sõnul ei leidnud päästeamet pommi üles, kuna see oli tõenäoliselt peidetud kas kohvipaki sisse või kuhugi mujale. 'Sellise nutsaka otsimine oleks võtnud aega mitu nädalat,' ütles ta.

Allika väitel polnud tegemist suure plahvatusega ja tõenäoliselt oleks kahjustused inimesele võinud piirduda mõne kriimustusega. Tema väitel töötavad praegu päästeametnikud juhtunu kallal ja esitavad aruande. Tegemist võis olla ka mõne pürotehnilise seadmega.

Allika sõnul on lõhkeainet kaubamajas raske otsida ka koeraga, sest seal on palju lõhnu. Sama lugu on bensiinijaamadega, kus bensiini lõhn lämmatab kõik ülejäänud lõhnad.

Allika väitel pole hea selline tendents, kus Tallinnas hakkavad pommid plahvatama. Välismaal pannakse autopommid samuti suurte kaubamajade juurde, kus nad põhjustavad suurt kahju.

Stockmanni kaubamaja toiduosakonnas plahvatas täna öösel kell 4.42 pomm vaatamata sellele, et päästeametnikud olid kaubamaja eelnevalt läbi otsinud, ütles Stockmanni kaubamaja direktor Pentti Korhonen.

Korhoneni sõnul pole purustuste tekitatud kahju märkimisväärne ja kaubamaja töötab praegu normaalses korras.

Korhonen ütles, et kaubamaja on tõhustanud turvameetmeid, ent ta ei soostunud neid kommenteerima.

Hetkel kuum