Ülo Toomsalu • 22. mai 2000 kell 6:06

Tallinna sadamas ei jätku passikontrollijaid

Turismihooaja varasem algus on suurendanud Tallinna reisisadamas piiriületajate arvu tänavu aprillis mullu sama ajaga võrreldes 65 000 inimese võrra, kuid passikontrollijate arv pole suurenenud, kirjutab Postimees.

Laevast maale pääsemiseks kulub Tallinna sadamas kuni kaks ja pool tundi, sest passikontrollis ei jätku inimesi. Kahe suurema laevaga tuleb Tallinna Soomest kokku kuni viis bussitäit inimesi. Kui hommikuti on ainult üks passikontrollija laeva peale, kulub maaletulekuks tund kuni poolteist.

Soome reisikorraldajafirma Ikaalisten peadirektori Jyrki Taloneni sõnul on suurem osa sõitjatest vanemad inimesed. 'Järjekorrad ulatuvad laevani viiva koridori lõpuni, kus pole mingit ventilatsiooni. Kui päike paistab, läheb seal kuumaks, samuti pole kusagil istuda,' rääkis Talonen. Tema sõnul on olnud juhtumeid, kus reisijad lähevad laeva tagasi ega tulegi Eestisse.

Talonen ennustab, et turistide voog Soomest võib pöörduda tagasi Rootsi, kust ta praegu on ära tulnud Eesti suunale.

Järjekorrad on passikontrollis ka Helsingi Läänesadamas. 'Oleme sellest kirjutanud Soome siseministrile,' ütles Talonen. Tema hinnangul peaksid nii eestlased kui ka soomlased saama normaalse inimese kombel vabalt liikuda.

Hetkel kuum