Inno Tähismaa • 23. mai 2000 kell 15:32

Hansatee kandib firmast välja tülikaid töötajaid

Hansatee Grupp andis oma laevade teenindamise üle OÜle Hansaliinid, vabanedes üleandmise käigus ühtlasi tülikaks muutunud töötajatest, kirjutab reporter Sirje Niitra homses Äripäevas.

Eesti Meremeeste Sõltumatu Ametiühingu esimees Jüri Lember ütles, et laevade teenindamise tütarfirmale üleandmisel jäid umbes 300st teenindajast üle just need töötajad, kel oli varem Hansateega tööalaseid vaidlusi olnud.

'Tundub, et keegi näitas näpuga, et koondada tuleb just need inimesed,' märkis Lember. Teiste hulgas kaotas töö ka üks ametiühingu usaldusisik, keda seaduse järgi ei tohi koondada ka veel aasta jooksul pärast volituste lõppemist.

Koondamise ametliku põhjendusena oli kirjas ASi Hansatee Grupp struktuuriüksuse Klienditeeninduse Teenistus Laevadel müük OÜle Hansaliinid. Töölepinguseaduse kohaselt ei lõpeta ettevõtte reorganiseerimine töötajatega sõlmitud töölepinguid.

Hansatee Grupi arendusdirektori Ingrid Preeksi väitel jäi laevade teeninduse Hansaliinile üleminekul osa töötajaid üle seetõttu, et seal olid juba inimesed palgal. 'Igal teenusel on ju oma hind,' lisas ta. Ühelt laevalt teisele viimise kohta ütles ta, et inimesed võetakse tööle Hansatee Grupi laevadele, mitte aga mõnele kindlale laevale.

Preeksi sõnul on laevafirmal sõlmitud töötajatega lepingud erineva kestusega ja osal neist lõpeb leping näiteks Georg Otsa rendi lõppemisega aasta lõpul.

Kuulduse kohta, et ebasoovitavad töötajad viiakse neist vabanemiseks üle Otsale, ütles ta, et see ei ole võimalik.

Hansatee Grupi juhatuse esimehe Enn Pandi ja peadirektori Kalev Järvelillega ei õnnestunud Äripäeval ühendust saada, sest sekretäri sõnul viibivad mõlemad välismaal.

Pikemalt loe homsest Äripäevast.

Hetkel kuum