Ülo Toomsalu • 24. mai 2000 kell 6:02

Opositsioon näeb Pärnus võimukriisi

Pärnu volikogu liikmete otsus kutsuda linnapea ja volikogu esimehe välisvisiidi ajal kokku erakorraline volikogu istung viitab opositsiooni hinnangul võimukriisile, kirjutab Eesti Päevaleht.

Laupäeval toimuva erakorralise volikogu istungi päevakorras on Isamaaliidu ja Reformierakonna võimuliidu kahe seni toetatud otsuse muutmine.

Volikogu kavatseb tühistada 1998. aasta volikogu otsuse, millega kinnitati sadama akvatooriumi valdajaks aktsiaselts Pärnu Sadam ja mille Tallinna ringkonnakohus ebaseaduslikuks tunnistas. Teine päevakorrapunkt on Pärnu linnavalitsuse määruse muutmine, mis piirab raskeveokite liiklust Pärnu linnas.

Volikogu erakorralise kokkukutsumise avaldusele on alla kirjutanud kolm rahvasaadikut Isamaaliidust ja kolm Reformierakonnast ja kolm opositsioonist.

Pärnu opositsiooniliikmete hinnangul on istungi kokkukutsumine volikogu esimehe Väino Linde ja linnapea Andres Sooniste ametliku välisvisiidi ajal märk võimukriisist.

'Koalitsioonis ei ole üksmeelt, viimastel kuudel on sisemiselt ragistatud ja pole oldud ühel meelel ühes või teises küsimuses,' ütles opositsiooni kuuluv volikogu liige Garri Suuk. Tema hinnangul valitsetakse Pärnut, lähtudes ärihuvidest ja seoses sellega on tekkinud omavahelised konfliktid.

Hetkel kuum